Zebra Perdelerin Diğer Perdeler ile Kombinlenmesi

Özellikle büyük evlerde son dönemde en çok tercih edilen perde modelleri arasında zebra perdeler geliyor. Daha çok açık renk üzerine koyu şekilde tercih edilen modeller uzaktan bakıldığı zaman adeta kum saati gibi görüntü vermekte ve bu durum son derece hoş olmaktadır. Bu durumun olması için daha çok L şeklinde olan camların tercih edildiğini ifade edebiliriz. Oldukça farklı dizayn elde etmek ve evlerde bambaşka bir hava yaratmak için bu tip modellerin tercih edilmesi aynı zamanda faydalı olmaktadır. Çünkü neredeyse hemen her evde aynı olan görüntülerin yanında, zebra perde ile dizayn edilmiş görüntüler çok daha hoş olmaktadır.

Bu anlamda bir yandan da zebra perde için kumaş tercihinden de bahsetmek gerekiyor. Zebra perde anlamında hemen her türlü kumaş genel de kullanılabilir. Ancak zebra perde modelleri denildiği zaman daha çok ağılıklı olarak saten olarak bilinen kumaşların tercih edildiğini göreceksiniz. Ayrıca yine tül perde ile zebra perde yapılmasının da son derece mümkün olacağını belirtmek gerekiyor. Tül perde olarak bilinen perdeleri fon perde şeklinde kullanmak için ise tül perdenin etek kısımları bir birine bakacak ve bir biri tarafında olacak şekilde çevrilebilir ve kullanılabilir. Bu durumda da ortaya yine zebra perdeler olduğu gibi tasarımların ortaya çıktığını görebiliriz. Özellikle de modern anlamda görünümler elde etmek anlamında tasarlanmış perdeler ilgi görmektedir.

Son dönemde bu anlamda sadece evlerde değil, farklı esnaf mağazalarında da zebra perde tasarımlarını görmek mümkün olmaya başlamıştır. Dış görünümden çok evlerin içinden çok daha hoş bir görüntü elde edildiğini ifade edebiliriz. Piyasa olarak bakıldığı zamanda yine ekonomik ve uygun fiyatlar ile satıldığını söylemek gerekiyor. Sizlerde başta büyük odalarınız olmak üzere, evinizin tüm camlarına zebra perde uygulaması yapmak isterseniz harekete geçebilir ve rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bunlarla ilgili olarak internet siteleri üzerinden de farklı tasarımları ve dekorasyon önerilerini de görmeniz mümkün olacaktır. Çünkü özellikle son dönemde popüler olmaya başlamış dekorasyon ürünleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Drape perde veya bilinen adı ile zebra perde son dönemin en çok tercih edilen perde modelleri arasında yer alıyor. Çünkü hemen her anlamda şık bir görünüm elde etmek, tasarım olarak da göze hoş gelen görünümler elde etmek için tercih edilir. Bu tip perdeler bir perde takımını tamamlayan ve aynı zamanda da evlerin havasını değiştirmekte olan perde çeşitleri olarak kabul edilir. Sizlerde bu tip perdeler ile her zaman için evlerinize, odalarına son derece farklı bir hava katabilirsiniz. Zebra perdelerin en önemli özellikleri arasında ise istenilen her perde türü üzerine uygulanmasıdır. Zebra perdeyi uygulayacağınız mekanlarda perdelerin duvara gelmekte olan bölümlerinde son derece güzel ve estetik görünümler ortaya çıkmaktadır.

Zebra perde, büyük odalarda tercih edilmesi ise görüntü açısından çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Özellikle de bakıldığı zaman L şeklinde olan cam türleri adına her iki tarafa düz zebra perde yapmak ortaya bir kum saati çıkmasına sebep olacaktır. Buda son derece özel ve şık bir tasarım için yeterli olacaktır. Zebra perdelerde aynı zamanda hemen her türlü kumaşında kullanıldığını görebiliriz. En fazla tercih edilen perde modelleri arasında yer alan zebra perde kullanım kolaylığı ve kolay temizlenmesi açısından da çok avantajlıdır. Ancak özellikle saten türünde kumaşların tercih edildiğini ifade edebiliriz. Ayrıca yine zebra perde yapmak için evlerinizde bulunan tül perdeleri de tercih edebilirsiniz. Tül perdeyi de fon perde şeklinde kullanmak için farklı tasarım önerilerine göz atmak yeterli olacaktır.

Ev dekorasyonu ve ev tasarımlarında son derece popüler olmaya başlamış olan bu tip perdeler, estetik bir görünüme de sahip olduğundan dolayı modernleşmekte olan perde sektöründe de giderek artmaya başlamıştır. Bu yüzden de günümüzde neredeyse birçok lüks mekanda ve evlerde tercih edilmeye başlanmıştır. Zebra perdelerin aynı zamanda renk olarak da farklı renk seçenekleri de vardır. Genel olarak bakıldığı zaman sadece düz renklerin tercih edilmesi ağırlıktadır. Bunların yanında çiçekli ve koyu renk olan modellerin de evlerin tarzına uygun olması için tercih edildiğini net şekilde ifade edebiliriz.

Bambu zebra perde
Bambu zebra perde
Zebra perde gök mavi
Zebra perde gök mavi

Bir önceki yazımız olan Sarma Perde Modelleri - Stor Perdeler başlıklı makalemizde sarma perde modelleri, sarma perdeler ve stor perde modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir