Yemek Odası ve Salon Dekorasyonu Modelleri

Yemek odası ve salon dekorasyonu modelleri bir arada olduğunda en zor dekore edilen odalar arasında gelmektedir. Bunun nedeni ise salon takımları ile yemek odası mobilya modellerini aynı alana yerleştirmek ve renk seçimleri de çok önem taşımaktadır.

Yemek odası dekorasyonu için sizinde ayrı bir odanız yoksa bu iki mobilyayı aynı odaya sığdırmak zorundasınız. Geniş salonlar için bu sorun kolayken biraz dar ya da biçim olarak kolon vs. gibi sorunlar varsa o halde işiniz biraz daha zor olacaktır. Ama bu konuda da endişe etmenize gerek yok çünkü ben sizler için hem dar odalar hem de geniş odalar için yemek odası ve salon dekoru olarak örnekler sunmak istiyorum.

  • Uzun Dikdörtgen Salon Dekorasyonu

Uzun dar salon dekorasyonu
Uzun dikdörtgen salon dekorasyonu

Genellikle apartman dairelerinde salonlar yukarıdaki resimde olduğu gibi uzun ve dar olarak yapılmıştır. Bu tarz salonlara mobilyaları yerleştirirken önem vermeniz gereken nokta salonun geometrisine uygun olarak mobilyaları yerleştirme şeklidir. Dikdörtgen yemek masası ve dikdörtgen orta  sehpa seçimleri bu tarz odalar için uygundur.

  • Dar Salon Dekoru ve Yemek Masası

Dar salon ve yemek masası dekoru
Dar salon ve yemek masası dekoru

Yukarıda ki resimdeki gibi dar bir odaya sahipseniz resimdeki gibi pencere önüne oval bir masa koyabilirsiniz. Çünkü kare ya da dikdörtgen bir masa bu alanı daha da daraltacağı için kesinlikle oval yemek masası tercih edilmelidir. Yemek odası ve salon dekorasyonu için dekoratif aksesuarları da kesinlikle unutmayın.

  • Kare Salon ve Yemek Odası

Kare salon ve yemek masası
Kare salon ve yemek masası

Kare salon ve yemek odası ikisi de bu salon için harika seçimlerdir. Salon koltuğu için köşe takımı tercih edilmiş ve bu modern Amerikan mutfak dekorasyonuna da oldukça yakışmıştır. Oval yemek masası ve oval şeklinde ki sandalyeler çok kibar ve yer kaplamayacak kadar zariftir.

Salon ve yemek masası modelleri olarak diğer örnekleri aşağıda görebilirsiniz.

Dekoratif salon ve yemek odası modelleri
Dekoratif salon ve yemek odası modelleri
Modern geniş salon ve Amerikan mutfak
Modern geniş salon ve Amerikan mutfak
Salon koltuk ve yemek masası modelleri
Salon koltuk ve yemek masası modelleri

Bir önceki yazımız olan Oturma Odasına Entegre Mutfak Dekorasyonu başlıklı makalemizde amerikan mutfak dekoru, mutfak dekorasyonu ve oturma odası dekoru hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir