Videolu Örgü Lif Yapılışı – Papatya Lif Örneği

Videolu örgü lif yapılışı ile siz de ayrıntılı resimlere bakarak bu örneği kolaylıkla yapabilir ve banyolarda kullanabilirsiniz. Kolay lif modeli yapımı ile siz de banyolarınıza renk katabilir ve bu güzel örnek ile dilediğiniz gibi vücudunuzu keseleyebilirsiniz. Türk örf ve adetlerinde yer alan lif kullanımı vücudu komple temizleyerek arındırmakta ve cilt sağlığı açısından da oldukça faydalı olmaktadır. Gözeneklerin açılmasını sağlayan ve vücudu ölü derilerden arındıran lif örnekleri kese ile beraber kullanıldığında daha iyi etki sağlamaktadır.

Çeyizlik örgü lif modelleri olarak da genç kızların çeyizlerinde önemli bir yeri olan bu örneği ister kendinize ister çeyizinize yapabilirsiniz. Genellikle örgü lif modelleri çeyiz görme sırasında yatağın üzerine serilerek tek tek gelen misafirlere akrabalara gösterilmektedir. Kayınvalide, müstakbel eşinizin ailesinde ki teyze, hala, babanne, anneanne gibi yakın akrabalara çeyizlik bohça hazırlayarak vermeniz gerekmektedir. Hediyelik lif örneği olarak bu örnek modeli kullanabilir ve bohçaların içerisine çam sakızı çoban armağanı bu lif örnek modeli yapılıp yanına da yazma, namazlık ve patik konularak verilebilir.

Lif örneği nasıl yapılır? acaba diye soranlara özellikle lif örnekleri arasında ki bu en güzel örneği vermek istiyorum. İlk olarak zincir çekip trabzanla başlamanız gerekmektedir. Daha sonra ister düz bir örnek yapıp üzerini çiçekler ile süsleyebilir isterseniz farklı motifler kullanarak daha gösterişli bir örnek lif modeli ortaya çıkarabilirsiniz.

Yuvarlak lif örnekleri için bu yazımıza tıklayarak galerimize ulaşabilirsiniz.’bknz.

Aşağıdaki galeri de ise videolu lif yapılışı yer almaktadır. Papatya lif modeli tek tek izlenerek aynı şekilde kısa sürede yapılabilecek bir örnektir.

Bir önceki yazımız olan Örgü Altıgen Motifi Yapımı - Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri başlıklı makalemizde altıgen motif, altıgen motif yapılışı ve bebek örgü battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir