Salon Perde Modelleri

Pencerelerinizde kullanacağınız perdeler nasıl olmalıdır? Odalarınızda ki perde seçimleri konusunda zorlanmalar yaşıyorsanız eğer öncelikle perde seçiminde bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Evin dekorunda oldukça önem taşıyan perdeler odaların olmazsa olmazları içerisindedir. Hem mobilya seçimlerinde hem de perdelerin uyumuna mutlaka özen göstermelisiniz. Perdelerde kullanıcılacak kumaşlar ve renkler mobilyalar ile uyum sağladığında işte aradığınız perdeyi buldunuz demektir.

Salon perde modelleri konusunda renk seçimlerinde ise odanıza giren güneş ışığının rahatsız edici boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Eğer odanıza giren güneş ışığı yüksek ölçülerde ise o halde koyu tonlarda ki perdeleri seçebilirsiniz. Eğer odanıza giren güneş ışığı az miktarda ise bu durumda krem ve açık tonlarda ki beyaz perdeler tercih edilebilir.

Eski yıllarda hatta çocukluk dönemlerimizde kullanılan krem rengi üzerine kahverengi yaprak desenli perdeler aslında günümüze uyarlanmış diyebiliriz. Sadece renk seçimlerinde ve kumaşlarda farklılıklar yaratılarak ürün çeşitliliği sağlanmıştır. Salon perde dekorasyonu için şık bir görünüm sağlamak istiyorsanız kaliteli kumaş seçimleri olması gerekiyor.

Salon perdeleriniz için kumaş seçiminde sahte ipek kumaşlar, kadife, keten gibi seçimler yapılabilir. Aslında klasik kullanımlarda tüm odalarda aynı perdeler kullanılmaktaydı. Şimdi ise moda salon perde modelleri olarak fon ve tül perdelerde yaprak desenleri renkli bir şekilde kullanılmakta. Gelin hep beraber bu senenin trend salon perde modellerini inceleyelim.

Bir önceki yazımız olan Küçük Salon Dekorasyonu başlıklı makalemizde dekorasyon, küçük salon dekorasyonu ve küçük salon modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

2 thoughts on “Salon Perde Modelleri

  • Mayıs 6, 2017 tarihinde, saat 10:46 pm
    Permalink

    Sizinle nasıl iletişime gecebilirim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir