Örgü Altıgen Motifi Yapımı – Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri

Örgü altıgen motifi yapımı bayanların en çok merak ettikleri örnek motifler içerisinde ilk sıralarda gelen modeller arasındadır. Harika bir motif olan bu örneği farklı bir çok yerde kullanabilirsiniz. Üzerine çeşitli süslemeler ekleyerek duvar süsü yapabilir, bebek kıyafetlerinde kullanabilir, özellikle de örgü battaniye motifleri olarak altıgen motif örneği tercih edebilirsiniz.

Örgü altıgen motif
Örgü altıgen motif

Motiflerin birleştirilmesi ile tasarlanan örgü battaniye örnekleri için bu güzel örneği kullanabilirsiniz. İsterseniz bere yapın, isterseniz bir şal isterseniz de bu motiflerden farklı bir çok fikir üretebilirsiniz. El örgüsü altıgen motifi tığ ile yapılan kolay bir modeldir. Kolay olmasının yanısıra oldukça güzel olan örgü motif yapılışı için aşağıdaki resimlerde bulunan örneği adım adım takip edebilirsiniz.

Altıgen motif yapılışı ile ister küçük motifler isterseniz daha büyük altıgen motifler yapabilirsiniz. Bu tamamen mevcut elinizde ki örneğe bağlı olarak değişmektedir. Biz de galerimizde hem küçük örneklerden oluşan motifleri hem de büyük örnekler ile yapılan çeşitli örnekleri sizlerle paylaşmak istedik. Umarım siz de bu örnekleri kullanarak el emeği ürünleri yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Örgü Yıldız Motifi Yapılışı Tek Tek Resimlerle Anlatım başlıklı makalemizde örgü yıldız motifi, tığ işi yıldız motifi yapılışı ve yıldız motifi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir