Kurutulmuş Çiçeklerden Kendin Yap Fikirleri

Kurutulmuş çiçeklerden kendin yap fikirleri ile siz de ayna çerçevesi, mumluk, defter kapak süsleme vb. bir çok işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Kurutulmuş çiçek yaprakları fikirleri ile siz de en beğendiğiniz bir vazoyu çiçekler ile kaplayabilir ya da özel bir mumluk tasarlamak için sizlere önerdiğimiz dekoratif kurutulmuş çiçekli mumluğu örnek alarak özel bir tasarıma imzanızı atabilirsiniz. İşte sizlere sunduğumuz birbirinden yaratıcı ve öğretici dekoratif aksesuarlar…

1- Kurutulmuş Çiçeklerden Çerçeve Süsleme Sanatı

Kurutulmuş çiçeklerden çerçeve süsleme
Kurutulmuş çiçeklerden çerçeve süsleme

Siz de uzun süredir fotoğrafınızı koyacağınız özel bir çerçeve hayal ediyorsanız ve farklı bir tasarım bulamadıysanız neden kendi yaptığınız bir çerçeve ile dekor yapmıyorsunuz? Hiç tereddüt etmeden kurutulmuş çiçekli çerçeve modelini kendi sanat eseriniz olarak duvara asabilirsiniz.

2- Kuru Çiçekli Abajur Tasarımına Ne Dersiniz?

Kurutulmuş Çiçekli Abajur Modeli
Kurutulmuş Çiçekli Abajur Modeli

Dekoratif bir ürün yapmak için çiçek dekupaj yöntemini denemeye ne dersiniz? Bu durumda baskılı çiçeklerden oluşan kendi eserinizi yaratabilirsiniz. Ya da evinizde bulunan eski bir abajuru yeniden aktif hale getirmek ve yenilemek için çiçeklerden oluşan estetik bir esinti yaratabilirsiniz.

3- Polimer Kil ve Kuru Çiçeklerden Tabaklar

Polimer Kil ve Kuru Çiçekli Tabaklar
Polimer Kil ve Kuru Çiçekli Tabaklar

Zevkli ve oldukça da ilgi çekici bir tasarım değil mi? Gördüğümde en çok beğendiğimiz kurutulmuş çiçekli dekoratif ürünler arasında gelen bu harika tasarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Uygun fiyata satın alacağınız polimer kil ile tabak yapımına başlayabilirsiniz. Tabi ki kuru çiçek yapraklarını da kendi zevkinize göre hazırlayabilirsiniz.

4- Kurutulmuş Çiçeklerden Kitap, Defter, Dosya Kaplama

Kuru Çiçeklerle Kırtasiye Ürünü Kaplama
Kuru Çiçeklerle Kırtasiye Ürünü Kaplama

Kurutulmuş papatya, sümbül ya da leylak istediğiniz çiçeği kurutarak siz de yukarıda ki gibi bir not defteri yapabilirsiniz. Doğum günleri ve diğer özel günlerde arkadaşınıza el emeği bu ürünü yaparak hediye edebilirsiniz. Emin olun hazır bir şekilde satılan aksesuarlar yerine bu süslü defter arkadaşınız için daha değerli olacaktır. Kurutulmuş çiçekli defter kapağı ya da farklı fikirleri deneyerek en yaratıcı ürünü ortaya çıkarabilirsiniz.

5- Kuru Sümbüllerden Mumluk Dekoru

Kuru Sümbül Mumluk
Kuru Sümbül Mumluk

Eminim siz de sümbül kokularını direk burnunuzda hissedebiliyorsunuz! Resimde ki gibi cam bir kavanoz içerisine siz de ister burada ki gibi kalın 3 adet mumu üst üste koyarak yakabilir ya da daha ince tek bir mum tercih edebilirsiniz. Daha sonra boşluk kalan kenar kısımlarına kuru sümbülleri gelişi güzel yerleştirebilirsiniz. Kuru çiçekli mumluk modeli özel bir yemekte masayı süsleyen en güzel aksesuar olacaktır.

6- Kurutulmuş Çiçeklerden Şahane Bir Pano!

Kurutulmuş Çiçeklerle Pano Yapımı
Kurutulmuş Çiçeklerle Pano Yapımı

7- Kuru Çiçekli Tırnak Süslemesi

Kurutulmuş çiçekten tırnak süsleme
Kurutulmuş çiçekten tırnak süsleme

Bir önceki yazımız olan Dilimlenmiş Ağaçtan Bardak Altlığı Yapımı başlıklı makalemizde ağaç dalı, ağaç dilimleri ve ağaç parçaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir