Genç Odası Renk Seçimi İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Genç odaları renk seçimi yaparken pek çok renk seçenekleri aklımıza soru olarak takılmaktadır. Ders çalışmaya konsantre olup kendini odanın içinde iyi hissetmesini sağlayan iç açıcı renkler her zaman gençler için çok daha uygun seçenekler arasında yerini alır. Öncellikle çocuğunuzun sevdiği renkleri ve temaları mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Gençlerin tercihlerinin sıkça değiştiğini göz önüne alarak seçimler yapmalısınız. Bunun için hem kalıcı hem de güzel renk  tercihleri yapmanız gerekmektedir. Mobilyalar gibi büyük ve kaba eşyaları sade seçerek çocuk oda takımlarını renkli cıvıl cıvıl renklerde tercih edebiliriz. Bu renkler hem çocukları mutlu eder hem de odalarına renk katar.

Genç kız odası dekorasyon fikirleri için yandaki resme tıklayarak en yeni tasarımları görebilirsiniz.

En harika odalar ve en renkli tasarımlar için ‘genç odası dekorasyonu‘ kategorimizi inceleyerek yepyeni fikirler öğrenebilirsiniz…

 

Renk uyumlarında genellikle beyaz renk her renge uyumlu olduğu için bu açık renk tonunu her renk ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Genç odalarının renk seçimlerini yapmakta zorlanıyorsanız internet sitelerinden daha fazla bilgiler görebilir ve inceleyebilirsiniz. Çocukların sevdiği değişik renkleri hem odanın rengi olarak tercih edebilir hem de mobilya seçimlerinde kullanabilirsiniz. Bu renkli oda takımları hem iç açıcı hem de rengarenk  odalara sahip  olmak için örnekleri sizlere sunmaktadır.

Mavi ve Altın Rengi Genç Odası

Genellikle kız ve erkek kardeşlerin  paylaşması gereken bir odayı dekor edecekseniz altın ve mavi renkleri bir arada kullanarak harika bir oda dekorasyon tasarımları yapabilirsiniz. Mavi ve altın renkleri kullanacağınız dekorasyon fikirleri ile yumuşak bir oda tasarımı elde edebiliriz.

Lacivert ve Yeşil Rengi Genç Odası

Genç odaları renk seçimlerinde lacivert ve yeşili bir arada kullanabiliriz. Eğer ufak bir odaya sahipseniz lacivert rengi biraz daha az kullanarak odanın içini aydınlatabiliriz. Lacivert ve yeşil rengi bir arada kullanarak çok iyi bir uyum yakalanacaktır.

Yeşil tonlarında genç kız odası
Yeşil tonlarında genç kız odası
İki kişilik genç odası modeli
İki kişilik genç odası modeli
Mor renk spor tarz genç odası
Mor renk spor tarz genç odası
Zenit kahverengi erkek odası modeli
Zenit kahverengi erkek odası modeli
Sarı kahve genç odası renk seçimi
Sarı kahve genç odası renk seçimi
Pembe gri genç kız odası dekorasyonu
Pembe gri genç kız odası dekorasyonu
Pembe beyaz genç kız odası renkleri
Pembe beyaz genç kız odası renkleri
Modern renkli genç odası dekoru
Modern renkli genç odası dekoru
Lavanta rengi genç kız odası modeli
Lavanta rengi genç kız odası modeli

Bir önceki yazımız olan Genç Kız Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde dekoratif genç kız odası, genç kız odası ve genç kız odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir