En Güzel İğne Oyası Salon Takımı Modelleri

En güzel iğne oyası salon takımı modelleri ile salon bölümünde ki mobilyalarınızı süsleyerek danteller ile farklı bir tarz elde edebilirsiniz. Salon takımı modelleri arasında en çok ön plana çıkan işlemeler kuşkusuz iğne oyası salon takımı modelleridir. Son zamanlarda eski yıllara dönüş yaşanırken sadece kıyafet modasında değil aynı zamanda da ev dekorasyonunda da eskiye dönüş yaşanmaktadır. Artık bir çok ürün hazır olarak satılsa da el işi iğne oyası takımları kesinlikle hiç bir zaman modasını kaybetmez. Aksine daha da değerli haline gelen dantel işi salon takımları odaların süslenmesinde birinci sırada gelmektedir. Daha önceden de sizler için hazırladığımız tığ işi salon takımları yazımızda ki galeriden de örnekler alabilirsiniz.

İğne oyası salon takımı örnekleri yapılırken oldukça özen ve el becerisi gerektirmektedir. Özel dantel iğneleri ile yapılan bu işlemeler uzun zamanlar almakta ve el işçiliğinin en önemli örnekleri içerisinde yer almaktadır. Gelin çeyizi iğne oyası takımları olarak sadece salonda kullanılan peçeteler değil ayrıca iğne oyası masa örtüsü modelleri, gelin bohçalarını süslemek için kullanılan motifler, havlu kenarları, çarşaf kenarları, yatak odası peçeteleri, mutfak peçeteleri de iğne oyası ile yapılabilmektedir. Tabi ki bunları herkes yapamaz çoğu kişide bu nedenle evden çalışan bayanlara sipariş vererek salon takımı iğne oyası modelleri ni kızlarının çeyizleri için yaptırmaktadır.

Sadece ev dekorasyonu içerisinde sınırlı kalmayan iğne oyaları aksesuarlarda, kırlentler üzerinde, kolyelerde, küpelerde, baş örtülerinde de çoğu bölgede tercih edilmektedir. Her yörenin kendine özgü iğne oyası motifleri bulunmaktadır. Bizlerde sizlere örnek olması açısından bir çok yöreden derlediğimiz galerimizi paylaşmak istiyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan 2017 Dekoratif Vazo Modelleri başlıklı makalemizde cam vazo, dekoratif vazolar ve vazo modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

One thought on “En Güzel İğne Oyası Salon Takımı Modelleri

  • Ocak 6, 2018 tarihinde, saat 8:32 pm
    Permalink

    güzel bir paylaşım elinize sağlık

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir