Bandırma kiralık daire fiyatları ne kadar?

Balıkesir’in en kalabalık üçüncü ilçesi olan Bandırma, Marmara Denizi kıyısında bulunuyor.  Bandırma ilçesinden toplam 54 mahalle bulunuyor.

2017 TÜİK verilerine göre, Bandırma’nın en kalabalık mahallesi 17 Eylül, en az nüfuslu mahallesi ise Çinge oldu. Türkiye’nin en büyük limanlarından birine sahip olan Bandırma, bir sahil ilçesi olarak dikkat çekiyor. Tarihi ve doğal güzellikleri ile adından söz ettiren Bandırma’da öne çıkan başlıca yerler ise şöyle; Manyas Kuş Cenneti Gölü, Atatürk Parkı, Bandırma Arkeoloji Müzesi, Kyzikos Antik Kenti, Daskyleion Antik Kenti, Erdek Adası, Kapıdağ Yarımadası ve Avşa Adası. Balıkesir’in gelişmiş ilçelerinin başında gelen Bandırma’da kültür ve sanatsal aktivitelere yer veriliyor. Bandırma Belediyesi tarafından her yıl haziran ayında Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali düzenleniyor. Balıkesir’in turistik ilçelerinden Bandırma’da yaz aylarında nüfus artış gösteriyor. Yurtiçi ve yurtdışından pek çok turisti ağırlayan Bandırma, zengin turizm potansiyeline sahip bir ilçe. Deniz turizminde Erdek ile Avşa, termal turizminde de Gönen ve Manyas ilçenin önemli yerleri arasında geliyor.

Bandırma ulaşım olanakları ile dikkat çekiyor!

Bandırma; kara, deniz, hava ve demiryolu ulaşım olanaklarının tamamına sahiptir. Ulaşım olanaklarının fazla olduğu Bandırma, İstanbul, İzmir ve Bursa gibi büyükşehirlere yaklaşık olarak 2 saatlik uzaklıktadır. Bandırma’dan hızlı feribot ve deniz otobüsü kullanarak İstanbul’a kolayca ulaşmak mümkün. Şehirler arası ulaşılabilir bir ilçe olan Bandırma’dan her gün Tekirdağ ve İstanbul’a roro gemisi seferleri düzenleniyor. Ayrıca İzmir-Bandırma arasında hızlandırılmış tren seferleri yapılıyor.

Bandırma kiralık daire fiyatları ne kadar?

Balıkesir’in gelişmiş ilçelerinden Bandırma’da emlak fiyatları yakından takip ediliyor. Turistik bir ilçe olan Bandırma’da Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bulunuyor.  Bandırma’da her yıl artan öğrenci ve turistik sayısı kiralık daire talebini hızlandırıyor. Farklı konut tiplerinin yer aldığı Bandırma’da her bütçeye uygun kiralık daire bulmak mümkün. Peki, Bandırma kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Bandırma kiralık daire fiyatları Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Bandırma kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 540 TL, maksimum 900 TL arasındayken, ortalama kira fiyatı 720 TL olarak gösteriliyor. Bandırma’da kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi, bir başka deyişle amortisman süresi 19 yılı buluyor.

Bir önceki yazımız olan Kullandığınız Odaya Göre Koku Çeşitleri başlıklı makalemizde doğal kokular, hangi odaya hangi koku ve oda kokuları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir