2018 Modası Örgülü Saç Modelleri

Örgülü saç modelleri hanımların sıklıkla tercih ettikleri güzel ve şık modellerden oluşmaktadır. Birbirinden güzel ve alımlı saç örgü modelleri ile ister arkadaşlarınızla buluşun isterseniz yemeğe gidin isterseniz düğünde boy gösterin!

Doğallığı ön plana çıkaran, sıcak yaz günlerinde sizi sıcak havadan kurtarırken kış günlerinde istediğiniz stili yaratmak için kullanılan örgü saç modelleri için sizin için hazırladığımız şık örgüleri inceleyebilirsiniz.

Şık Stil : Özel Günler İçin Örgü Saç Modeli
Şık Stil : Özel Günler İçin Örgü Saç Modeli

Hem sade hem de şık olmak istiyorum diyenlerin tercihi yukarıdaki örgülü saç topuzu şık bir mekana giderken ya da özel günlerde kullanım için uygun bir modeldir.

Salaş Stil Dalgalı Saç Örgülü Modeli
Salaş Stil Dalgalı Saç Örgülü Modeli

Bu saç modelini yapmak için öncelikle saçlarınızı maşa ile kalın dalgalar haline getirmelisiniz. Daha sonra alt kısımları salık bırakarak üst kısımdan kalın örgülerle ile saçınızı taç haline getirebilirsiniz. Salaş bir stil ya da bohem bir hava yaratmak için uygun saç örgü modelidir.

Burgulu ve farklı örgülü açık saç modeli
Burgulu ve farklı örgülü açık saç modeli

Üstten burgular verilerek örgü haline gelen şık ve zarif saç örgü modeli resimde görüldüğü gibi dalgalı saçlar üzerine yapılan bir modeldir. Şık bir restorana gittiğinizde, günlük yaşamda ya da işe giderken bu tarz örgülü saçları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Örgülü uzun gelin başı modeli
Örgülü uzun gelin başı modeli

Gelin başı denildiğinde akla hemen yukarıdan veya  enseden yapılan topuz saç modelleri gelmektedir. Fakat siz sıradan olmak yerine kendi düğününüzde sıradışı olmak istiyorsanız bu güzel gelin başı saç örgü modelini deneyebilirsiniz. İkiz örgü kullanılan bu saç stili için üst kısımda farklı örgüler birleşerek ortaya gül şeklini çıkarmıştır.

2018 yandan balık kılçığı dağınık saç modeli
2018 yandan balık kılçığı dağınık saç modeli

Günlük şıklığı tamamlamak isteyenler ve bunun yanı sıra dikkat çekici olmak isteyenlerin tercihi yandan balık kılçığı saç örgü modeli ile siz de tüm bu isteklerinize kavuşabilirsiniz. Bir taraftan başlayıp diğer tarafa devam eden bu örgü şık bir stili benimseyenler için uygundur.

İki farklı örgü ile saç modeli
İki farklı örgü ile saç modeli

Yukarıda ki örgü saç modeline benzeyen bu saç stilinde iki farklı saç örgüsü yer almaktadır. Tepeden başlayan düz örgü modeli daha sonra balık kılçığı örgü şeklinde devam ederek yan tarafa doğru bırakılmıştır. Günlük olarak işe giderken ya da dışarı çıktığınızda kullanılabilecek saç örgüleri arasında gelir.

Bir önceki yazımız olan 2018 Örgü Dantelli Bluz Modelleri başlıklı makalemizde dantelli bluz modeli, dantelli bluzlar ve örgü bluz hakkında bilgiler verilmektedir.

One thought on “2018 Modası Örgülü Saç Modelleri

  • Mart 5, 2018 tarihinde, saat 9:08 am
    Permalink

    Gelin başında ki örgüyü çok beğendim. Bende yakında evleniyorum bu modeli yapıcam.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir