2017 Bebek Odası Dekorasyonu Fikirleri

Bebek odası dekorasyonu fikirleri arasında ilk olarak akla kız bebek ise pembe renk erkek bebek ise mavi renk gelmektedir. Fakat artık sizde klasik bebek odası fikirleri arasından seçim yapmak yerine farklı renklere yönelebilirsiniz. Bebek odası tasarlamak isteyen anneler ve bebek odası fikirleri arasında seçim yapmakta zorlananlar hemen aşağıdaki galerimizi inceleyerek daha net ve doğru karar verebilir.

Bebek Odası Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilecekler

Özellikle anne ve babalarda genel kanı olarak bebek odalarında ki renge cinsiyetin karar vermesidir. Geçmişten günümüze mavi renk erkeği temsil etmekte pembe renk ise kızı temsil etmektedir. Siz de bu klasik durumu değiştirerek bebeğin cinsiyetine uygun renk seçimleri yapabilirsiniz. Oldukça farklı renk ve desenlere sahip olan bebek odası takımlarını siz de gördüğünüzde fikriniz değişecek.

Farklı renkleri bir araya getirebilirsiniz. Örneğin kırmızı, sarı ve mavi tonları bir arada kullanılabilir. Bebek odası duvar kağıdı seçimi yaparak siz de bu modaya ayak uydurabilir ve bebek odasını istediğiniz tarzda döşeyebilirsiniz.

Bebek yatağı üzerinde bir önceki yazımızda bahsettiğimiz bebek beşiği cibinlik modelleri kullanılabilir. Şık beşikleri bu tarz süslemeler ile dekore edebilirsiniz.

Bebek odası halı modeli seçimi için üzerinde renkli desenlerin ve figürlerin bulunduğu halı tasarımları tercih edilebilir.

Bebek odası dekorasyonu için oyuncak kutularını kullanabilirsiniz. Ya da sandıklı bebek odaları ile ortama dekoratif bir hava katabilirsiniz.

Bebek odası avize modelleri ve aydınlatma seçimleri de oldukça önem taşımaktadır. Siz de bebek odalarını loş ışıklar ile aydınlatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bebek Odası Cibinlik Modelleri başlıklı makalemizde bebek beşiği cibinlik, bebek odası cibinlik ve bebek odası dekoru hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir