Yazma Kenarı İğne Oyası Nasıl Yapılır? İğne Oyası Resimli Videolu Yapılışı

Yazma kenarı iğne oyası nasıl yapılır? sorusu ile defalarca karşı karşıya kaldığımız için sizlere özel bu yazımızı hazırladık ve sunuyoruz. Eski yıllardan günümüze ulaşan iğne oyası tekniği her yörede farklı isimler ile kullanılan yemeni oyaları, yazma oyaları, çember kenarı ya da tülbent kenarı olarak adlandırılan eşyaları süslemede kullanılmaktadır. Oldukça sabır ve itina gerektiren iğne oyası yapımı öncelikle yemeni kenarına iğne ile zürafa çekilerek öğrenilir. Daha sonra ise sırası ile tek sıra oyalar ve daha farklı iğne oyası stilleri öğrenilmektedir.

İğne oyası modelleri farklı bir çok eşyada tercih edilebilir hale geldi. Önceleri sadece yemeni, havlu kenarı, bohça kenarları, perde kenarı gibi alanlarda kullanılırken şimdi ise tüm hayatımıza girerek hazır kıyafetlerde dahi yer almaktadır. Küpeler, bileklikler, fularlar ve neredeyse tüm aksesuarlar iğne oyası yapımı ile süslenir hale geldi. Otantik iğne oyası örnekleri için tam da ifade edilebilir bir yakıştırmadır. Yazlık kıyafetlerde özellikle iğne oyaları kullanılarak süslemeler tercih edilmektedir.

İğne oyası yapılışı olarak aşağıdaki videodan en güzel örneği yapabilirsiniz. Ya da iğne oyası resimli yapılışı ile siz de basit bir motifi öğrenebilirsiniz. İğne oyası yemeni kenarı yapımı ile siz de hem çeyizlere hem de kendinize yepyeni tasarımları yapabilirsiniz.

Yazma Kenarına Zürafa Nasıl Çekilir?

Öncelikle aşağıdaki videoyu izleyerek zürafanın nasıl çekildiğini görebilirsiniz. Yazma kenarını kıvırarak çekilen zürafa iğne oyası zeminini oluşturmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Havlu Kenarı İğne Oyası Örnekleri - İğne Oyası Havlu Modelleri başlıklı makalemizde havlu kenarı iğne oyası, havlu kenarları ve iğne işi havlu kenarı örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir