Tığ İşi Şerit Kordon Yapımı – Örgü Kordon Nasıl Yapılır?

Tığ işi şerit kordon yapımı ile sizlere farklı alanlarda kullanılabilen örnekler sunmak istiyoruz. Örgü işine ilk başlayanlar içinde oldukça kolay motiflerden ve örgülerden oluşan bu kordon modelleri kısa sürede yapılabilir. Örgü işini bilenler kordonların ne işe yaradığını bilir fakat bu işten pek anlamayanlar ya da ilk kez duyanlar örgü kordon nedir? diye sorabilir. O halde nedir ne işe yarar hemen aşağıda açıklayalım.

Örgü kordon örnekleri ile siz de kıyafetlerin üzerinde kullanabileceğiniz güzel bir kemer yapabilir, saçlarınıza farklı bir şekil vermek için saç bandı olarak kullanabilir, isterseniz daha öncede örnek verdiğimiz örgü bileklik modeli yapabilir, isterseniz yine saç için içerisine lastik geçirerek toka yapabilir, ev aksesuarları için ve havlu kenarı için bu örgü şerit kordon örnekleri kullanabilirsiniz.

Zincir çekilerek yapılan tığ işi şerit kondonlar zincirlerin birleştirilmesi ve farklı motifler ile süslenmesi ile oluşmaktadır. Siz de istediğiniz modele göre örgü tığ işi kordon örnekleri yapabilirsiniz.

Örgü kordon örnekleri olarak hazırladığımız videoda farklı motifleri ve desenleri bulabilir ve istediğiniz aksesuar ya da takı için bu örneklerden tasarımlar yapabilirsiniz.

Tığ işi zincir kordon nasıl yapılır?

Aşağıdaki galeri de dantel anglez örneği ile siz de harika bir kordon örneği yapabilirsiniz.

Zincir kordon modeli ile isterseniz bir saatin kordonunu yapabilir isterseniz kemer için kalın şekilde yaparak kıyafetlerinizde kullanabilirsiniz. Örgü işleri arasında oldukça kolay olan bu örgü kordonlar kısa sürede yapılarak bitirilebilmektedir.


Bir önceki yazımız olan Örgü Altıgen Motifi Yapımı - Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri başlıklı makalemizde altıgen motif, altıgen motif yapılışı ve bebek örgü battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir