Tığ İşi Patlamış Mısır Örneği Yapılışı

Popcorn tığ işi örgü modeli ile siz de müthiş örneklere imza atabilir ve sevdiklerinize yepyeni yelekler, hırkalar örebilirsiniz. Siz de örgü konusunda yetenekliyseniz ve örgü örmek hobileriniz arasında ise işte size oldukça farklı bir motif!

Örgü örerek hem kendinizi psikolojik anlamda rahatlatabilir hem de sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Kış ayları gelmeden örgülerinizi örüp kışa hemen hazırlığa başlayabilirsiniz. Patlamış mısır örneği olarak da bilinen tığ işi bu motifi farklı bir çok üründe kullanarak yepyeni örnekler elde edebilirsiniz.

Tığ işi patlamış mısır örneği ile bebek battaniyesi, yastık kılıfları, bere, yelek, boyunluk, atkı ya da lif bile yapabilirsiniz. Tığ ile yapılan bu örnek kalın bir doku oluşturarak giysinin daha kalın olmasını sağlamaktadır. Beğendiğiniz renkteki ipi ve uygun tığ numarasını satın aldıktan sonra hemen aşağıdaki videodan bu harika örneği yapabilirsiniz.

Patlamış mısır örneği
Patlamış mısır örneği
Patlamış mısır örnek modeli
Patlamış mısır örnek modeli


Bir önceki yazımız olan Örgü Altıgen Motifi Yapımı - Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri başlıklı makalemizde altıgen motif, altıgen motif yapılışı ve bebek örgü battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir