Tığ İşi Örgü Örnekleri ve Modelleri – 16 Adet Tığla El İşleri

Tığ işi örgü örnekleri ve modelleri çok eski zamanlardan gelen ve halen önemini yitirmemiş ve her daim moda içerisinde kendisine yer bulan el emeği ürünlerin başında gelmektedir. Tığ işi örgü modelleri basit teknikler ile yapılabilecek farklı bir çok örneğe sahipken aynı zamanda da örgü konusunda kendisini geliştirmiş olanlar içinde zorlu bir çok örneğe sahiptir. Fazla maliyet gerektirmeden sadece bir ip ve tığ ile örülen bu örnekleri herkes yapabilir.

Tığla örgü modelleri yapılırken sadece gerekli olan malzemeler arasında modele uygun bir tığ numarası, istediğiniz renk ve numaradaki ip ya da ipler. Siz de tığ işi örgü örnekleri yapmak için gerekli teknikleri öğrenirseniz kesinlikle istediğiniz modelleri yapabilirsiniz. Tığ işi örgüler yapmak için ilk olarak zincir çekmeyi öğrenmeli ve daha sonra batıp çıkma tekniğini yapmalısınız.

Tığ ile örgü örnekleri için o kadar geniş bir model ağı var ki kendiniz dahi hayal gücünüzden yararlanarak yepyeni modeller yapabilirsiniz. Tığ işi yapılan örnekleri sıralamak gerekirse;

Tığ işi yelek modelleri
Tığ işi hırka örnekleri
Tığ işi çanta modelleri
Örgü atkı takımları
Tığ işi sık iğne modelleri
Örgü tığ işi bebek yelekleri
Mutfak aksesuarları
Tığ oyası yazma modelleri

gibi bir çok örneği siz de yapabilirsiniz. Daha önceki yazımızda da paylaştığımız örgü tutacak modelleri de mutfak için kullanılan örgü ürünler arasında en çok beğenilenler içerisindedir.

Son yıllarda moda olan örgü aplike modelleri de güzel ve farklı tasarımları ile kullanılmaktadır. Yaptığınız örgüleri süslemek için aplike örneklerinden yardım alabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Sık İğne İle Örgü Dantel Motif Modelleri - Sık İğne Tekniği başlıklı makalemizde sık iğne motifleri, sık iğne örnekleri ve sık iğne tekniği ile örgü hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Aramalar
tığ işi örgü modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir