Sık İğneli Çiçek Motifi Yapılışı Videolu


Sık iğneli çiçek motifi yapılışı videolu anlatımı ile sizler için sitemizde yer almaktadır.

En güzel el işleri arasında yer alan iğne oyası özellikle Anadolu’da halen ragbet gören oyalar arasında yer almaktadır. İğne oyası sık iğneli çiçek motifi ile siz de renkli ya da sade yazmaları süsleyebilirsiniz.

İğne oyası çiçek motifi ile sıradışı ve hoş tasarımlı yemeni oyalarına imzanızı atabilirsiniz. Hanımların en çok merak ettiği oyalar arasında ki bu tasarımı sizler için video olarak sunuyoruz.

Yukarıda ki videoda iğne oyası ile yapılan harika bir motif yer almaktadır. Yeşil renkli ip ile başlanan oyaya farklı renklerde ki çiçek motifleri ile devam edilmektedir. Mavi, lila, pembe ve sarı renklerde ki iğne oyası çiçek motifleri istenirse namaz başörtüsü kenarına ya da fular kenarına işlenebilir.

Özellikle basit bir model seçerek sizlerle paylaşmak istedim. Yeşil renkli ip ile hem zürafa çekilir hem de çiçekleri koyacağımız kısımlar iğne oyası ile yapılır. Çiçekler en son farklı renkte ki iplerden iğne ile tek tek yapılır. Bu şahane sık iğne oyası çiçekleri siz de genç kızların çeyizlerine yapabilirsiniz. Günlük hayatta kullandığımız takılara farklılık katmak ya da fular, bandana gibi aksesuarları süslemek için bu iğne oyası motifi tercih edilebilir.


Bir önceki yazımız olan Örgü Altıgen Motifi Yapımı - Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri başlıklı makalemizde altıgen motif, altıgen motif yapılışı ve bebek örgü battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir