Sık İğne İle Örgü Dantel Motif Modelleri – Sık İğne Tekniği

Sık iğne ile örgü motif modelleri özellikle takılar üzerinde kolyelerde, oyalarda ya da dantel gibi örgü işleri üzerinde sıklıkla kullanılan bir tekniktir. Sık iğne tekniği ile örgü modelleri ile siz de birbirinden güzel örnekleri yapabilir ve bunun için galerimizde ki moda tasarımları inceleyebilirsiniz.

Sık iğne örgü tekniği özellikle hoş ve muntazam durması için özen gerektiren bir işleme tekniğidir. Sık iğne tığ işi örgü modelleri başlanırken genellikle trabzan şeklinde olmaktadır. Tığa ip dolamadan yapılan bu teknik sadece tığ batırma ve ip çekme ile yapılmaktadır.

Kısaca sık iğne tekniği tığa herhangi bir ip dolamadan batma şeklinde yapılan bir örgü çeşitidir. Aslında bu işlem şiş işinin tığ ile yapılan hali gibidir.

Örgü sık iğne modelleri hem evleri süslemede bir dekoratif araç olarak hem de kıyafetler gibi bir çok alanda tercih edilmektedir. Dekoratif örgü modelleri ile siz de ister bir bileklik yapın isterseniz bir duvar süsü isterseniz de bir aksesuar.

Tığ işi örgü tekniği ile yapılan bu motiflerden ilk olarak basit örnekler ile başlayabilir ve daha sonra kendinizi bu yönde geliştirebilirsiniz. İşte muhteşem sık iğne örnekleri ile hazırladığımız galerimizi inceleyin.

Sık İğne İle Lale Yapımı – Sık iğne ile örülen tığ işi lale modeli için siz de aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan El İşi Örgü Mutfak Aksesuar Örnekleri - En Yeni Örgü Altlıklar ve Tutacaklar başlıklı makalemizde el işi mutfak aksesuar, örgü bardak altlıkları ve örgü mutfak aksesuarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir