Retro Tarzı Salon Dekoru

Retro tarzı salon dekoru ile siz de salonlarınızı rengarenk desenler ve farklı mobilyalar ile dizayn edebilirsiniz. Retro tarzı salon dekorasyonu için genel olarak kullanılan renkler içerisinde kırmızı, fuşya, mor, sarı ve mavi renk gelmektedir. Özellikle de lacivert rengi andıran indigo mavisi renk retro salon dekoru için en uygun seçimler arasında gelmektedir. Retro stili salon dekorasyonu oldukça eski yıllara dayanan bir tarzdır. 1950 yıllarında kullanılan bu dekorda duvar üzerinde büyük desenlere sahip duvar kağıtları kullanılmaktaydı. Mor renkte ki koltuk tasarımları ve kromdan yapılan mobilyalarda aksesuarlar ile bir bütün oluşturarak evleri süslemekteydi.

Retro ev dekorasyonu olarak aksesuar seçimleri oldukça önem taşımakta. Eski nostaljik telefon modelleri, nostalji yaratan radyo tasarımları, pop art tablo modelleri ve patchwork koltuk modelleri de retro stil ev dekoru için tercih edilen modeller arasındadır. Retro salon dekorasyonu fikirleri için hazırlanan bu özel yazımızda sizlere oldukça güzel ve modern tasarımları sunuyoruz.

Evinizde ki klasik mobilyalardan sıkıldıysanız siz de bu klasik mobilyaları retro tarzı mobilya modelleri olarak değiştirebilirsiniz. Üzerinde bir kaç değişiklik ile mobilyaları yepyeni bir tarza büründürebilir ve evinizde istediğiniz değişimi bir çırpıda yaratabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Dekoratif Evler İçin Dekoratif Oturma Odası Tasarımları başlıklı makalemizde küçük oturma odası, oturma odası dekoru ve oturma odası tasarımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir