Pimapen Bant Lekeleri Nasıl Temizlenir? PVC Bant Temizliği Yöntemleri


Pimapen bant lekeleri nasıl temizlenir? Sorusu özellikle hanımların cevap aradığı sorular arasında gelmektedir. Çünkü unutulan pimapen bantları zamanla iyice kuruyup yapışarak çıkarılması zor hale gelmektedir.

Pimapen bantları temizliği için öncelikle bu bantlar neden kullanılır onu öğrenelim. Pimapen üzerinde ki bu bantlar plastik kısmını toza, kirece, harca ve montaj sırasında ki kirlenme ve çizilmelere karşı korumaktadır. Eğer inşaat ya da montaj bitmeden bu kağıtlar çıkarsa çizilmelere neden olmaktadır.

Bu işlemler bittikten sonra elastik bir yapıda olan bu bantları çekerek kolaylıkla yerinden sökebilirsiniz. Burada önemli olan bantların bu özelliğini kaybetmeden kaldırılmasıdır.

Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir?

Özellikle pimapen dışında ki bantlar eğer güneşe ve hava şartlarına maruz kaldıysa ve bu süre 3 ay gibi uzun bir zamansa o halde bu bantları çıkarmak baya zor olacaktır. Bir tel ya da fırça gibi aletlerle kazımak çizilmelere neden olmaktadır. Ya da gaz yağı, tiner gibi maddeler dökülerek sararmalara yol açmaktadır.

Pimapen bantlarına saç kurutma makinesi!

Bantları saç kurutma ile ısıtarak sadece geçici süreliğine eski elastik özelliğine kavuşturarak bantları çıkarabilirsiniz.

Evinizde sıcak buhar makinesi varsa bununla da bantlar çıkarılabilmektedir. Fakat herkeste  bulunmayan buhar makinesi yerine her evde olan fakat güçlü üfleyen bir saç kurutma bizim işimizi görecektir.

Çıkmayan Pimapen Bantları Temizliği

Saç kurutma makinem iyi değil ya da makine ile yapamayacağım yerlerde diyorsanız o halde pvc bant temizleyici olarak üretilen sıvı maddeyi satın alabilirsiniz.

Pürteks temizleyici maddeyi fırça ile pimapen yüzeylerine sürün ve 10 dakika kadar bekleyin. Bu süre sonunda bantlarını kolay bir şekilde kabarıp çıktığını görebilirsiniz.

Pvc bant sökücü ile hiç yorulmadan kısa sürede pencelerde ki bantları temizleyebilirsiniz.

Pvc alüminyum etiket sökücü olarak Aytekin kimyanın ürettiği SKY sprey de kullanılarak tüm yüzeyde ki bantlar sprey sıkıldıktan 10 dakika sonra basit bir şekilde ayrılmaktadır.Ayrıca bu sprey cam, fayans, mermer, beton, PVC gibi alanlara sıçrayan boyaları da temizlemektedir.Diğer lavabo, klozet ve küvet gibi alanlarda ki etiket lekelerini de temizliyor.

Siz de yukarıdaki malzemelerden bir tanesini satın alarak ya da evde saç kurutma makinesi ile pimapen üzerinde ki bantları ve lekelerini çıkarabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin!


Bir önceki yazımız olan İstanbul Mobilya Tamir Bakım Onarım ve Montaj Hizmetleri başlıklı makalemizde İstanbul mobilya bakımı, İstanbul mobilya montaj ve İstanbul mobilya tamiri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir