Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonu yaparken öncelikle dikkat etmeniz gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu özel kurallarında başında ise oturma odası dekoru için tarzı mobilyalar ile yansıtmak çok önemlidir. Oturma odası dekorasyon modelleri için zemin, mobilyalar, duvar dekoru, perdeler ve kapı seçimleri de dahil olmak üzere tüm ayrıntı önemlidir. Eğer istediğiniz gibi ve hayallerinizde ki oturma odası modelini kendiniz tasarlıyorsanız burada ki örnekleri incelemenizi tavsiye ederim.

Oturma odası mobilya modelleri için renk seçimleri de en önemli unsurlar arasında gelmektedir. Ev dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken nokta rengin birbiri ile uyumudur. Bunun için bu yılın modası olan soft renkleri kullanabilirsiniz. Bu sayede oturma odanız aydınlanır ve dinlenme sırasında rahat bir ortam sunar. Oturma odası dekorasyonu örnekleri arasında yer alan en zarif ve şık modelleri galerimizden bulabilirsiniz. Özellikle vitrin tarzı eşyalar daha çok tasarım şeklinde odalarda tercih edilmekte. Bu nedenle siz de oturma odası dekorasyonu 2017 için en favori mobilyaları tercih etmelisiniz.

Oturma odası mobilyaları için spor tarzı tercih edenler daha çok bu tarz mobilyaları odalarında kullanmalıdır. Dekoratif oturma odası modelleri için ahşap sandıktan ya da paletten bir orta sehpa yaptırabilirsiniz. Ya da odanızda dekoratif yer minderleri kullanarak ortamı spor hale getirebilirsiniz. Aydınlatma olarak da spor tarzında ki aplikler ve avizeler tercih edilebilir.

Odanın tamamlayıcısı olan aydınlatma için ise oturma odası dekoruna uygun modelleri tavanda kullanabilirsiniz. Duvar kağıdı modelleri ile de duvarlarınızı modern bir şekilde süsleyebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Dekoratif Yer Minderleri başlıklı makalemizde minder puf modelleri, minderler ve puf modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir