Örgü Yıldız Motifi Yapılışı Tek Tek Resimlerle Anlatım

Örgü yıldız motifi yapılışı ile siz de en güzel yıldız örneğini yapabilir ve bu örneği istediğiniz örgü kıyafetlerde, ev aksesuarı olarak ya da duvar süsleri üzerinde gibi farklı bir çok alanda kullanabilirsiniz. Eminim siz de yıldız motifli örnekleri öğrenmek istiyor ve farklı örgüler üzerinde bu zarif modeli kullanmak istiyorsunuzdur.

Yıldız motifi yapılışı
Yıldız motifi yapılışı

Örgü Yıldız Nasıl Yapılır?

Sizlere bu yazımızda resimli örgü yıldız yapımı ile detaylı bilgi vereceğiz. Tabi ki örgüyü sadece anlatmak yetmez bunun yerine resimli olarak paylaşarak sizlere daha çok fayda sağlamak isteriz. Oldukça basit olan bu motifi sizde resimler sayesinde yaklaşık 30 dakika da bu yıldızı tamamlayabilirsiniz. İsterseniz motifi daha da büyüterek evinizde aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

Örgü yıldız motifi farklı amaçlar ile kullanılabilir. Büyük bir motif yaparak tabak altlığı yapabilir ya da küçük yıldız motifi örneği ile yılbaşı ağacınızı süsleyebilirsiniz. Ya da bir bardak altlığı olarak yıldızları kullanabilir ve farklılık yaratabilirsiniz.

Örgü yıldız yapımı ile motiflerden bir bebek battaniyesi yapabilir, yazlık yelek örgüsü yapabilir, tokalar, çantalar ya da abajurlar dahi yapabilirsiniz.

Tığ işi yıldız motifi yapılışı için aşağıdaki resimleri sırası ile inceleyerek siz de aynı anda elinize tığ ve ip alarak uygulamaya başlayabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Motifli Örgü Şapka Örnekleri ve Modelleri başlıklı makalemizde motifli şapka örnekleri, örgü bebek yazlık şapka ve örgü yazlık şapkalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir