Örgü Tığla Kırmızı Güllü Patik Yapımı – Videolu Örnek Patik

Örgü tığla kırmızı güllü patik yapımı ile siz de kız çocuklarına özel süslü mü süslü bir patik yapmaya ne dersiniz? Hem kendiniz için hem de çocuklar için böyle bir süslü patik örneği yaparak istediğiniz zaman bu patiği giyebilirsiniz. Biraz zor ya da zahmetli bir örnek gibi görünse de oldukça kolay bir örnek olduğunu videoyu izlediğinizde görebilirsiniz. Tığla çocuk patik yapımı arasında yer alan bu şahane örnek için ön kısmında gösterişli bir kırmızı gül motifi yer almaktadır.

düğmeli çocuk patik yapılışı
düğmeli çocuk patik yapılışı

Oldukça güzel duran bu örneği siz de yapmak isterseniz adım adım videoyu izleyerek örnek motifi çıkarabilirsiniz. Çeyiz patik örnekleri olarak da bu modeli kullanarak bir patik yapabilirsiniz. İki farklı ip rengi ile yapılan bu örnekte patik farklı renkten yapılmış üzerinde ki gül ise kırmızı renkli ipten tasarlanmıştır. Tığ işi patik örnekleri arasında bulunan bu eşsiz model ile siz de farklı farklı patik örnekleri yapabilirsiniz.

Kırmızı örgü gül
Kırmızı örgü gül

Kolay patik yapılışı tığ ile yapılarak daha sonra kırmızı gül de aynı şekilde tığ işi ile yapılarak patik üzerine dikilmektedir. Siz de tüm bu ayrıntıları videoda görebilirsiniz. Aynı zamanda örnek üzerinde yine aynı renklerde ki düğmelerde kullanılarak güzelce süslenmesi sağlanmıştır.

Tığ işi patik yapılışı olarak kısa zamanda bitireceğiniz bu örneği yaparak bir an önce kızınıza giydirebilir ya da anne kız patik takımı yaparak bu hoş örneği birlikte giyebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Örgü Altıgen Motifi Yapımı - Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri başlıklı makalemizde altıgen motif, altıgen motif yapılışı ve bebek örgü battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir