Örgü Motifli Bileklik ve Kolye Modelleri – Tığ İşi Takı Modelleri

Örgü Motifli Bileklik ve Kolye Modelleri ile sizlere çok hoş bir tığ işi örgü örneği sunuyoruz. Örgü tığ işi bileklik modeli istenirse bileklik istenirse de saç bandı olarak kullanılabilir. Gül motifli örgü bileklik yapımı için tığ ya da iki adet şiş ile örgü başlanarak yapılmaktadır. Sizlere bu gibi en güzel örnekleri bularak sizlerin bu güzel tasarımlardan faydalanmanız için internet sitemizi oluşturduk ve hiç bir yerde bulamayacağınız örnekleri sizinle paylaşıyoruz.

Örgü bileklik yapımı olarak aşağıda yer alan galerimizde ki adımları sırası ile takip edebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu örgü bileklik için istediğiniz renkte bir iplik ve aynı zamanda ip numarasına uygun bir de tığ almalısınız. Elinizde olan ipler ve uygun tığ ile de bu örneği yapabilirsiniz.

Gül motifli örgü bileklik için öncelikle tığ ile batıp çıkma tekniğini kullanmalı ve yan yana dolgular ile bileğinizi kavrama bölümünün bir kısmını örmelisiniz. Daha sonra ise tığ işi bileklik örneği tam orta sırasında iken gül motifini zincir çekerek yapmalısınız. Bu güzel örneğin son bölümünü ise yine başladığınız örnek gibi sonlandırabilirsiniz. Siz de örgü bileklik modelleri ile yaptığınız tasarımları bizlerle sosyal medya hesabımızdan paylaşabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Boncuklu Yazma Kenarı Modeller - Yazma Oyası Örnekleri başlıklı makalemizde boncuklu oyalar, boncuklu yazma kenarı ve oya örnekleri boncuklu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir