Örgü Makrome İşi Bileklik Yapımı Tek Tek Resimli Anlatım

Örgü makrome bileklik yapımı ile siz de günlük yaşamınızda bu güzel bilekliği kullanabilirsiniz. Makrome örgü bileklik modelleri arasında farklı tasarımlar göze çarpmaktadır. Bugün ise sizlere halkalı makrome bileklik yapımı konusunda galerimizde detaylı bilgi vereceğiz. Günlük kıyafetlerle ya da şık giysiler ile kombin yapacağınız bu örgü bileklik modeli için farklı renklerde ki makrome ipleri de kullanabilirsiniz. Kendi el emeği ürününüz olacağı için eminim siz de daha istekli bir şekilde kullanacaksınız.

Makrome örgü çiçek yapımı için bu yazıyı ziyaret edebilirsiniz.’bknz.

Kolay makrome bileklik yapımı resimde görüldüğü gibi basit bir yöntem ile yapılmıştır. Kenar kısımları aynı örgü stili ile yapılırken bileğin üst kısımda kalacak bölümü ise farklı bir motif kullanılarak tasarlanmıştır.

Makrome Örgü Bileklik Malzemeler

Makrome örgü bileklik yapımı için gerekli olan malzemeler içerisinde 1 adet makrome beyaz iplik, iki adet altın renkli metal halka, 1 adet dikiş makası ve 4 ya da 5 adette toplu iğne gerekmektedir.

Bu malzemelerin hepsini hazır ettikten sonra bir halkayı alarak ipiniz ile örgü bilekliği yapmaya başlayabilirsiniz. Hem keyifli zaman geçireceğiniz hem de güzel bir ürün ortaya çıkaracağınız için siz de el işi bu ürünü yapmaya ne dersiniz?

Makrome işi örgü bileklik modelleri ve diğer örneklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Örgü Altıgen Motifi Yapımı - Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri başlıklı makalemizde altıgen motif, altıgen motif yapılışı ve bebek örgü battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir