Örgü Kelebek Motifli Bere Nasıl Yapılır?

Örgü kelebek motifli bere nasıl yapılır? diye takipçilerimizden sorular geldiği için sizlere özel bu yazımızı paylaşmak istiyorum. El işi bere örnekleri içerisinde yer alan bu örnek ile siz de çocuklara özel bereler yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu kelebek motifli örneği farklı kıyafetlerde ve süslemelerde de kullanabilirsiniz. Özellikle 4 mevsimin yaşandığı ülkemizde soğuk aylar oldukça zor ve çetin geçmektedir. Siz de bu aylarda çocuğunuzu soğuya ve rüzgara karşı korumak için mutlaka örgü bere örnekleri kullanın.

Sadece kelebek motifli şapka örneği değil aynı zamanda da doğada yer alan diğer canlıları çiçekleri ve meyve motiflerini de örgüler ile berelere, yeleklere, patiklere ve diğer ürünler üzerine resmedebilirsiniz. Bebek beresi yapılışı için siz de hem farklı hem de yeni bir örnek arıyorsanız bu harika modeli sizlere öneriyorum. Örgü kelebek motifli bere yapılışı için sadece yapmanız gereken gerekli malzemeleri temin etmek ve videoyu ayrıntılı olarak incelemenizdir.

Kız bebekler için örgü çocuk beresi örnekleri olarak yapılan bu örnekte ister çok renkli ipler kullanabilir ya da daha sade renkler tercih ederek bu güzel el işini yapabilirsiniz. El işi örgü bere yapımı için kelebek motifi daha sonra yapılarak berenin üzerine dikilmektedir. Ekstra olarak tığ işi kelebek motifi yapılarak şapka ya da bere üzerine dikilmelidir. Kelebek motifi de videoda ki örnekte anlatımlı olarak bulunmaktadır.

Kız çocukları için örgü bere olarak kesinlikle dolaplarında bulunması gereken bu örneği çocuklarınıza hediye olarak da yapıp verebilirsiniz. Yada kızınız yoksa yakın çevrenizde ki kız çocuklarını sevindirmek içinde bu örnekleri tercih edebilirsiniz.

Bere örneğinin anlatıldığı yukarıdaki videoda kelebeğin nasıl yapıldığı olmadığı için aşağıdaki videoyu da ayrıca kelebek motifini yapabilmeniz için paylaşıyorum.


Bir önceki yazımız olan Örgü Altıgen Motifi Yapımı - Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri başlıklı makalemizde altıgen motif, altıgen motif yapılışı ve bebek örgü battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir