Örgü İşi Kazak Modelleri ve Yapılışları – Örgü Hırka ve Triko Motifleri

Örgü işi kazak modelleri ve yapılışları olarak sizlerle bugün en güzel örnekleri bizzat beraber keşfedeceğiz. Örgü kazak örneği için öncelikle karşımızda bir model olması ve teknik bölümü biliyor olmamız gerekmektedir. Bu aşamalar sizi kapsıyor ve örgü konusunda bilgi sahibiyseniz hemen istediğiniz renklerde ki ip ile örgüyü yapmaya başlayabilirsiniz.

Örgü kazak modelleri hem tığ ile hem de şiş ile yapılabilen sınırsız bir model seçeneğine sahiptir. Kazak örgü modelleri yapılışları olarak galeride ki modelleri örnek alabilirsiniz. Sadece bayan kazak örnekleri değil aynı zamanda da sevdikleriniz, eşiniz, kızınız, oğlunuz, babanız ve anneniz gibi bir çok kişiye bu örneklerden güzel kazaklar örebilirsiniz.

Hırka ve triko örgü modelleri de yine aynı bu motifler ile örülebilir. Vakit buldukça bu tarz el işlerine yönelirseniz psikolojik açıdan ve aynı zamanda maliyet açısından size faydalı olacağını düşünüyorum.

Örgü bluz modelleri ile de kazakdan daha ince olması için ince örgü ipleri kullanarak bu tarz örgü el işlerini de ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarında rahatlıkla giyebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Örgü Altıgen Motifi Yapımı - Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri başlıklı makalemizde altıgen motif, altıgen motif yapılışı ve bebek örgü battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir