Örgü Çiçek Motifli Çanta Modeli Yapımı Resimli


Örgü çiçek motifli çanta modeli yapımı resimli ve şemalı olarak sizlere sunulmaktadır. Siz de örgü yaparak hem zamanınızı değerlendirebilir hem terapi gibi bir durum sağlayabilirsiniz. Örgü çanta yapımı için ister örnekteki ip modelini kullanın isterseniz farklı bir ip çeşidi seçin ama bu modeli kesinlikle uygulayın derim.

Aşağıda örgü çanta örneği olarak şemalarda verilmiştir. Burada ki örnek motiflere bakarak farklı bir tasarımda ortaya çıkarmanız mümkündür. Ya da sırf aynı modeli yapmak istiyorum derseniz de bu örnek için gerekli olan tüm yapım aşamaları bu yazımızda yer almaktadır. Örgü çanta motifleri için ise kendiniz farklı motifleri ve süslemeleri çantanın örgüsü bittikten sonra üzerinde kullanabilirsiniz.

Çiçekli örgü çanta örneği
Çiçekli örgü çanta örneği

Tığ işi örgü çanta modelleri arasında farklı bir çok model olduğu gibi şiş işi çanta örnekleri olarak da farklı bir çok örgü örneği bulunmaktadır. Tuhafiyelerden alacağınız ya da elinizde bulunan çeşitli malzemeler ile çanta üzerinde kendi özgün dizaynınızı yapmanız mümkündür.

Çanta örnekleri yapımı kare şekillerde oval biçimlerde yapılabilmektedir. Çanta saplarını da istediğiniz uzunlukta kullanabilir ve farklı ürünler ile çanta dolabınızı renklendirebilirsiniz.

Çanta örgü şablonu
Çanta örgü şablonu
Örgü çanta şeması
Örgü çanta şeması
Örgü çanta şeması 2
Örgü çanta şeması 2

Örgü çanta şeması olarak yukarıda verilen resimleri tek tek inceleyerek siz de bu modeli ortaya çıkarabilirsiniz. Fakat şema okuma bilgisi ya da örnek çıkarma konusunda biraz ustalık gerekmektedir. Bu nedenle bilen yakınlarınızdan da yardım alabilirsiniz.

Tığ işi örgü çanta yapımı
Tığ işi örgü çanta yapımı

Alt taban bölümü ile başlanan bu çiçekli örgü çanta yapımı için siz de tığ kullanmalısınız. Çanta tabanı düz bir örnek ile yapılırken daha sonra ki motifler ise resimde göründüğü gibi tek bir noktaya batılarak yapılan bir motif örneği ile devam etmektedir. Bu şekilde midye kabuğu örgü deseni olarak çantanızı örebilirsiniz.

Tığ işi çanta örneği
Tığ işi çanta örneği

Sizler için hazırladığımız bu güzel el örgüsü çanta modeli için eminim gerekli açıklamaları yaptık ve sizlere bu güzel örneğin nasıl yapıldığını sunduk. Siz de elinizde olan örgü çanta resimlerini bizlere yollayarak kendi tasarımlarınızı tanıtabilirsiniz.

Örgü çiçek motifli çanta modeli
Örgü çiçek motifli çanta modeli

Aşağıdaki şema üzerinde de çanta modelinin üzerine yapacağınız çiçeğin nasıl yapıldığı gösterilmektedir. Siz de çantanızı daha şirin ve güzel hale getirmek için örgü çiçek motifleri arasından istediğiniz örneği kullanabilirsiniz.

Örgü çiçek şeması yapımı
Örgü çiçek şeması yapımı

Yukarıdaki şemayı inceleyerek ya da bildiğiniz bir çiçek modelinden çantanızın üzerini süsleyebilirsiniz. Bu harika örneği bugün sizlerin beğenisine sunuyoruz umarım bu güzel örneği siz de sever ve örmeye başlarsınız.

Çanta için çiçek örneği
Çanta için çiçek örneği

Çanta için çiçek motifi örneği de yukarıda göründüğü gibi olmaktadır. Gül motifleri ile çiçeğin etrafını süsleyebilir ya da buradaki örnekte olduğu gibi daha sade olsun derseniz bir adet çiçek kullanarak tasarımı tamamlayabilirsiniz. Çanta sapını da isterseniz eski bir çantanızın zincirinden yapabilir ya da aynı şekilde örgü yaparak çantaya dikebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Örgü Yuvarlak Lif Örnekleri - Tığ İşi Oval Lif Modelleri başlıklı makalemizde lif modelleri, lif örnekleri ve oval lif örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Aramalar
orgu canta modelleri canta cesitleri
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir