Örgü Çiçek Motifleri Modelleri ve Yapımı

Örgü çiçek motifleri modelleri ve yapımı olarak sizlere önerdiğimiz bu tasarımlar içerisinde en güzel örgüler yer almaktadır. Çantalar, kazaklar, bebek elbiseleri, saç bantları, şapkalar, yelekler, dantel işleri, kırlent kılıfları, ev aksesuarları gibi bir çok alanda kullanılan örgü çiçekler neredeyse yaşam alanımızın her noktasında bizimle beraberdir. Bu denli önemli olan bu örgü çiçek motifleri için ise farklı bir çok örnek bulunmaktadır.

Çoğunu daha önce hiç görmediğiniz çiçek motifli örgüler ile sizlere farklı bir dünyanın kapısını aralamak isterim. Sanki bir sanatmışcasına tek tek eller ile işlenen bu çiçek örnekleri geçmişten günümüze hiç bir zaman özelliğini yitirmeyecek insanlar arasında bir paylaşım olarak kalacaktır. Güller, papatyalar, laleler, leylaklar nasıl ki bize baharın geldiğini hatırlatıyor ise aynı şekilde bu motifler evimizde ve kıyafetlerimizde olduğu sürece bize psikolojik olarak baharı hatırlatacak ve her daim bizi zinde tutacaktır.

Sizlere önerim hanımlar bu güzel örgü çiçek modelleri içerisinden beğendiklerinizi kıyafetlerinizde, eşyalarınızda ve çocuklarınızın giysilerinde kullanmanız. Bu sayede bahar gelmeden evimizde çiçekler açabilir ve her zaman bu güzel motifler kalıcı olarak yadiğar olabilir.

Örgü motifli çiçek yapımı olarak farklı sitelerden alıp derlediğim bu örnekler müthiş renkleri ve desenleri ile hayranlık uyandırmaktadır. Sizlerle paylaştığım bu ürünleri emin olun ben de zamanım olsa tek tek örmek istiyorum fakat şuan sadece sizlere yararlı olmak için araştırmalara devam ediyorum.

Örgü gül yapımı olarak katlı katlı güller, henüz tomurcuk halinde olan güller ya da kırmızı, sarı, pembe gibi renklerde farklı dizaynlar oluşturacak güller örebilirsiniz. Masanın üzerine bir cam aksesuar içerisine güller ve çeşitli çiçek motifleri örerek bir buket dahi oluşturabilirsiniz.

Hadi bakalım sizlerde enteresan fikirler ile bu örgü motifli çiçek yapımına başlayabilirsiniz. Sizlere aşağıdaki video da örgü gül nasıl yapılır? başlıklı bir videoyu da örnek olarak sunuyorum.


Bir önceki yazımız olan Bayan Örgü Boyunluk Modelleri başlıklı makalemizde bayan örgü boyunluk, boyunluk örgü modelleri ve örgü boyunluk hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Aramalar
motifli ornekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir