Örgü Bebek Hırkası Yapımı Video Gösterimli


Örgü bebek hırkası yapımı henüz bebekler doğmadan heyecanlı annelerden önce büyükanneler tarafından torunlara hediye olarak yapılmaktadır. Sadece nineler değil annelik heyecanı ile bebeğini bekleyen hamiş annelerde bebeklerine bu güzel örnekleri yapabilir. Zor ve stresli geçen gebelik zamanlarında biraz kendinizi rahatlatmak stres atmak için fazla yorulmadan bu örneği yapabilirsiniz. Bebek hırkası örnekleri arasında oldukça güzel olan bu örnek kız çocukları için uygun olmaktadır. İlk olarak modeli yapmakta zorlansanız da ilk aşamayı geçtikten sonra kesinlikle kolay bir şekilde bu örneği bitirebilirsiniz.

Mor renkli bebek hırkası
Mor renkli bebek hırkası

Bebek hırkası yapımı için siz de gerekli boyutlarda örneğe başlamalısınız. Yine örgü çocuk hırkası yapılırken çocuğunuza göre ya da daha da büyüdüğünde giydirmek istiyorsanız büyük olarak başlamalısınız. Hırka yapımı olarak istediğiniz renklerde ki ipleri tercih edebilirsiniz. Sadece dikkat edeceğiniz ipin kalınlığı ve ipe uygun şiş numarasıdır. Bunu isterseniz satın alırken ipcilere ya da satan dükkanda ki çalışanlara sorabilirsiniz.

Kolay bebek hırkası yapımı olarak yaka kısımlarında örnek kısmında dolgulu kenarları üçgen şeklinde gelen bir model bulunmaktadır. Alt kısımları ve kol bölümleri daha sonra aynı örnek ile devam etmektedir.

Yakadan tığ işi bebek hırkası
Yakadan tığ işi bebek hırkası

Anlatımlı çocuk yelek yapılışı için yazıya giriş yapabilir ve videolu şekilde örneği görebilirsiniz.’bknz.

Kesinlikle örgü işine başlarken tereddüt etmeyin emin olun azmin elinden hiç bir şey kurtulamaz! O yüzden siz de elinizi attığınız her işten mutlu ve başarı ile ayrılmak istiyorsanız sabır göstermelisiniz.

Mor renkli bebek hırkası yapımı için bu özel videoları izleyerek örneği çıkarabilirsiniz. Kolay gelsin!

Bu videoda tığ işi çocuk hırkası modeli için ilk bölüm yer almaktadır. İlk olarak yaka kısmından başlanmalı ve daha sonra alt kısıma doğru diğer bölgeleri yapılmaktadır.

Siz de yukarıdaki videolardan yardım alarak tığ işi çocuk hırkası yapabilirsiniz. Oldukça basit ve güzel bir örnek. Örgüyü bilenler için kısa sürede bitecek bir model.


Bir önceki yazımız olan Örgü Altıgen Motifi Yapımı - Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri başlıklı makalemizde altıgen motif, altıgen motif yapılışı ve bebek örgü battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir