Oda Bölme Fikirleri İle Kullanışlı Alanlar Yaratın!


Oda bölme fikirleri içerisinde en çok kullanılan yöntemler arasında paneller, paravanlar, perdeler, sürgülü kapılar, alçıpan duvarlar gibi farklı seçenekler gelmektedir. Yaşam alanlarını daha kullanışlı bir hale getirmek için siz de yepyeni orijinal fikirlerinizi deneyebilirsiniz. Oda bölme fikirleri ile siz de istediğiniz alanları yaratabilirsiniz.

Evleri metrekare olarak küçük olan kişiler geniş bölümleri daha iyi değerlendirmek için özellikle odalarını bölebilirler. Ya da eviniz geniş olsa da dekoratif bir hava vermek ve kendinize özel alanlar yaratmak için bu şahane fikirleri kullanabilirsiniz.

Paravanlar İle Odaları Bölme

Siz de odanıza dekoratif bir hava vermek ve aynı zamanda da odanızın her köşesini ayrı ayrı değerlendirmek için paravanları tercih edebilirsiniz. Hem de birbirinden farklı desenlere ve renklere sahip modern tasarımları odanızın her bölümünde kullanarak kendi hayalinizde ki odanızı kurabilirsiniz.

İsterseniz kendi paravanınızı kendiniz renklendirebilir ya da kumaşlar ile kaplayabilirsiniz.

Aynı Mekanda İki Farklı Alan

Oda bölme dekorasyonu için ışıklandırmalardan yararlanarak farklı ton ve renkler ile tek mekanı farklı iki alan şeklinde gösterebilirsiniz. Mum ve lambader kullanarak ışıklandırmaya dekoratif bir tarz kazandırabilirsiniz.

Her iki mekanı daha sıcak ve konforlu göstermek için farklı halı seçimleri yapılabilir.

Odayı Bölmede Kitaplıkların Yeri

Kitap okumayı seviyorsanız ve özellikle kitaplar ile bir dekorasyon düşünceniz varsa hazır olarak kitaplık satın alabilirsiniz. Böylelikle hem kitaplarınıza istediğiniz zaman ulaşabilir ve bir düzen içerisinde dekoratif olarak sergileyebilirsiniz.

Perde İle Odayı Bölme

Eğer odanız geniş ise o halde odanızı basit bir yol ile bölebilirsiniz. Perdeler ile odayı bölerek dekoratif hale getirebilir ve aynı yerde iki farklı mekan yaratabilirsiniz.

Oda bölme seperatör ile de güzel bir şekilde yapılabilir.

Ahşap parmaklıkla salon bölmesi
Ahşap parmaklıkla salon bölmesi
Cam oda bölmesi
Cam oda bölmesi
Dekoratif bambu ile odayı bölme
Dekoratif bambu ile odayı bölme
Dekoratif modern ahşap bölme modeli
Dekoratif modern ahşap bölme modeli
Dekoratif seperatör oda bölmesi
Dekoratif seperatör oda bölmesi
Kitaplık ile oda bölme fikirleri
Kitaplık ile oda bölme fikirleri

Bir önceki yazımız olan Akrilik Mutfak Dolapları ve Dekoratif Mobilyalar başlıklı makalemizde akrilik mutfak, akrilik mutfak dolapları ve akrilik mutfak modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir