Mutfak Düzeni ve Depolama İçin En Yaratıcı Fikirler


Mutfak düzenleme ve depolama için özellikle hanımlar mutfak eşyaları konusunda oldukça seçici olmaktadır. Sizde mutfağınızı düzenlemek istiyorsanız kesinlikle buradaki yaratıcı fikirleri değerlendirmelisiniz.

Duvar Rafları

Mutfak duvar depolama
Mutfak duvar depolama

Bir çok markanın mağazalarında bulabileceğiniz tezgah duvarlar ile siz de duvarınızda bir depo alanı yaratabilirsiniz. Bu rafa mutfak gereçlerini ve baharatlık gibi metal askılı aparatları asabilirsiniz.

Tencere ve tavaları asmak için metal askılıklar kullanabilirsiniz. Üst üste rafları belirli aralıklar ile duvara monte edebilir ve bıçaklarınızı dahi bu raflarda tutabilirsiniz. Bu sayede düzenlenmesi zor olan mutfak dolapları yerine burada hem alandan tasarrufta yapabilirsiniz.

Oldukça pratik bir fikir olarak tahta mandalları duvara bir tutkal ile sabitleyin ve mutfak havlularını buraya tutturun.

Depolama Alanı

Mutfak metal duvar rafları
Mutfak metal duvar rafları

Mutfakta depolama alanı yaratmak için yine duvarlara metal ya da sepet tarzında kutuları sabitleyebilirsiniz. Bu sayede hazır çorbalar, içecekler ve diğer ürünleri buralarda saklayabilirsiniz.

Baharatları Düzenleyin

Mutfak duvar baharatlığı
Mutfak duvar baharatlığı

Düzenli mutfak dekoru için kesinlikle baharatları düzgün isimleri gözükecek şekilde raflara ya da çekmecelere dizmelisiniz.

Baharatları isterseniz raflarda tutabilir isterseniz mutfak dolaplarınızda baharatlar için alanlar açabilirsiniz. Mutfak dolabında yer açmak istiyorsanız o halde duvara bir raf monte ederek baharatları dizebilirsiniz.

Mutfak Kiler Düzenleme

Mutfak kiler düzenleme
Mutfak kiler düzenleme

Mutfak kiler düzenleme sayesinde siz de sürekli bu dolapları temizlemek zorunda kalmaz ve yiyecekleri rahatlıkla saklayabilirsiniz. Kiler için çekmeceler kullanırsanız kesinlikle daha düzenli olacaktır.

Mutfak kiler dekorasyonu için öncelikle kilerinize düzenli bir şekilde rafları monte edin. Daha sonra çekmece kullanılacak alan varsa kullanın. Yiyecek ve içeceklerinizi kolaylıkla saklayın.

Galerimizde mutfak düzenlemek için birbirinden pratik bilgiler yer almaktadır. Siz de inceleyerek mutfağınızı düzenleyebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan El Örgüsü Dantel Mutfak Perdeleri başlıklı makalemizde dantel mutfak perdesi, dantel perde modelleri ve örgü mutfak perdesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir