Motifli Örgü Şapka Örnekleri ve Modelleri

Motifli Örgü Şapka Örnekleri ve Modelleri olarak sizlere farklı bir tarzda ki örgü şapka örneğini sunmak istiyoruz. Kıyafetleri tamamlayan aksesuarlar arasında gelen şapkalar hem kış hem yaz aylarında sıklıkla kullanılmaktadır. Sadece kullanılan malzemesi farklılık gösteren şapkalar içerisinde en çok dikkat çekenleri de örgü şapka modelleri dir. Kendi zevkinize göre bir şapka bulamıyor ya da hazır şapkaların fiyatları yüksek geliyorsa siz de kendi şapkanızı kendiniz yapabilirsiniz.

Motifli şapka örnekleri arasında o kadar güzel modeller var ki eminim siz de o modelleri gördüğünüzde şaşırıp kalacaksınız. Moda örgü şapka örnekleri çok da zor motifler arasında yer almaz. Oldukça basit örnekleri bulunan şapkalara biz de güzel ve kolay bir örnek sunmak istedik. Örgü şapka yapımı için gerekli malzemeleri temin ettikten sonra örme işine başlayabilirsiniz.

Örgü yazlık çiçekli çocuk şapka modeli
Örgü yazlık çiçekli çocuk şapka modeli

Tığ işi şapka örneği burada beyaz renkli bir ip ile yapılmıştır. Örgü bere modeli olarak hazırlanan bu sade ve şık model üzerinde çeşitli süslemeler yaparak bu şapkayı kız çocukları içinde kullanabilirsiniz. Farklı renklerde örülen bu renkli örgü şapka örneği özellikle yazlık olarak kullanılmaktadır.

Yazlık örgü şapka örneği yaparken de bu özel motiflerden yararlanabilirsiniz. Altınıza mini bir şort üzerinize güzel salaş bir tişört ve başınıza bu güzel örnekler arasından beğendiğiniz el işi şapka modelinden takarak gündüz istediğiniz yere gidebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Örnekli El İşi Örgü Etek Modelleri - Tığ İşi Mini Etekler başlıklı makalemizde bayan örgü etek modelleri, örgü etek örnekleri ve örgü etek yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir