Misafir Odası Dekorasyonu


Evlerinizi güzelleştirmek ve odalarınızı ön plana çıkarmak için her odada farklı bir dekor kullanılarak bu özellikler gelen misafirlerinize yansıtılmaktadır. Eğer odanızın ve evinizin atmosferini kendi hayallerinize ve doğru parçaları birleştirerek kurarsanız o halde bu ev sizin için hem ferah hem de huzurlu olur. Eve gelen misafirleri istediğiniz ortamda ağırlamak için ise aşağıda ki birbirinden güzel tasarımları kullanabilirsiniz.

Odanın genişliğine göre mobilya seçimlerini yapmalı ve misafir odası için seçilen aksesuar ve perde gibi önemli detayları atlamamanız gerekmekte. Büyük bir misafir odanız varsa eğer kullanacağınız objeleri ve aksesuarları büyük ya da gösterişli seçebilirsiniz. Bu sayede odanız dolu dolu gözükecek ve soğuk bir ortamdan çok odada ki sıcaklık artacaktır.

Misafir odası dekorasyonu yaparken odanızın büyüklüğü fazla değilse ya da küçük bir alanınız varsa bu durumda mobilya olarak köşe koltuk takımlarını kullanarak alandan kar elde edebilirsiniz. Odanın ferah bir şekilde olması için ise kullanacağınız ışıklarda doğru seçimler yapmalısınız. Aynalar ile misafir odanızı daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Hem duvar renklerinde hem de halı renginde tek renk seçimini sağlayarak ortamın daha ferah ve rahat görünmesini sağlayabilirsiniz.

Canlı renkleri kullanarak dekoratif misafir odası modelleri konusunda canlılık yaratabilirsiniz. Odanız uzun ve ayrıca dar ise eşyalarınızı duvara paralel bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Misafir odası dekoratif mobilya modelleri için odanız uzun ve geniş ise o halde eşyalarınızı odaya açılı bir şekilde yerleştirmeniz doğru olacaktır. Misafir odası dekorasyonu konusunda odanızın büyüklüğü ne olursa olsun duvarlarda büyük tabloları kullanabilir ve aksesuarları burada sergileyebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Duvar Kağıdı Modelleri başlıklı makalemizde dekoratif duvar kağıdı, duvar kağıdı ve duvar kağıdı dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir