Makrome Örgü İle Mini Top Modeli ve Yapımı Resimli

Makrome örgü ile mini top modeli ve yapımı sayesinde siz de bu teknik ile nasıl toplar yapıldığını görebilirsiniz. Özellikle dekorasyonda, kıyafetlerde ve aksesuarlarda kesinlikle makrome teknikleri yatsınamayacak kadar çok kullanılmaktadır. Kıyafetlerinizi tamamlayan takıları satın almak pahalı geliyor ya da bulmak da zorlanıyorsanız makrome tekniği ile bileklik, kolye gibi aksesuarları kendiniz yaparak kullanabilirsiniz.

Makrome işi mini top
Makrome işi mini top

Makrome bileklik yapımı için bu yazıya giriş yapabilir ve harika bileklik örneğine ulaşabilirsiniz.’bknz.

Makrome örgü çiçek modeli olarak sizlere verdiğimiz bu örneğe bakarak kıyafetlerde ya da aksesuarlarda bu örgü çiçekleri tercih edebilirsiniz.’bknz.

Yukarıdaki linklerde daha önce hazırladığımız makrome tekniği ile yapılan örgüler bulunmaktadır. Tek tek inceleyerek siz de beğendiklerinizi yapabilir ve yeni örnekler için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Makrome işi top yapımı
Makrome işi top yapımı

Makrome tekniği top yapımı eliniz ile yapılabilen bir örnektir. İstediğiniz renkteki makrome ipi satın alarak bu şekilde ipi elinize geçirin ve gerekli adımları takip ederek işlemi tamamlayın. İster bu örnek ile küpe yapın isterseniz makrome anahtarlık örneği olarak bu minik topu kullanın.

Makrome örgü top yapımı
Makrome örgü top yapımı

Parmaklara iplerin geçirilmesi ile yapılan bu mini top örneği için aşağıdaki resim son adımdır. Siz de farklı renklerde ki makrome iplerinden güzel renkli toplar yaparak yılbaşı ağacı süsleyebilirsiniz. Ya da çantalarınıza veya duvarlara süs olarak bu top örneğini tercih edebilirsiniz.

Mini top makrome işi
Mini top makrome işi

Bir önceki yazımız olan Örgü Altıgen Motifi Yapımı - Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri başlıklı makalemizde altıgen motif, altıgen motif yapılışı ve bebek örgü battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir