Kalp Motifi Örgü Modelleri Yapılışı

Kalp motifi örgü modelleri yapılışı olarak bugün sizlere çok güzel örnekler sunacağız. Çok eski zamanlardan bu yana ev eşyalarında, aksesuarlarda, takılarda kullanılan örgü kalp motifleri ile daha nice farklı ürünler tasarlayabilirsiniz. Mutfak eşyalarından tutunda duvar süslemelerine kadar örgü kalpler hem kullanışlı hem de dekoratif olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kalp motifli dantel peçete örnekleri arasında da bu örgü stili kullanılabilir. Masa üzerinde kullanıldığı gibi kalpli bardak altlığı olarak da içerisinde çiçek motiflerinin yer aldığı bir kalp örgü örneği tasarlayabilirsiniz.

Örgü kalp motifi modelleri ile isterseniz bir bebek elbisesi yapabilir ya da motifli yelek kullanmak istiyorsanız yine kalplerden oluşan bir çalışma yapabilirsiniz. Örgü motif modelleri içerisinde en çok öne çıkan bu motifleri siz de şema örneklerine bakarak ya da direk örnek üzerinden çıkarabilirsiniz. Tığ işi kalp motifi yapılırken yine zincir, dolgu ve trabzanlardan yararlanılmaktadır. Sadece örneği iyi analiz ederek birebir aynısını çıkarmak yerine de kendiniz daha farklı bir modelde yapabilirsiniz.

Örgü tığ işi kalp motifleri için aşağıdaki galerimizi inceleyebilir ve bu güzel örnekleri siz de dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Örgü Altıgen Motifi Yapımı - Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri başlıklı makalemizde altıgen motif, altıgen motif yapılışı ve bebek örgü battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir