İğne Oyası ve Elti Çiçeği Modeli Anlatımlı Videolu


İğne oyası elti çiçeği modeli özellikle iğne oyasını seven hanımların en çok merak ettikleri ve kesinlikle yapmak istedikleri oyalar arasında gelmektedir. Elti çiçeği örneği videolu olarak hazırladığımız yazımızda aynı zamanda iğne oyaları modelleri olarak hazırladığımız galerimizi de görebilir ve istediğiniz örnekleri buradan kolaylıkla alabilirsiniz.

İğne oyası elti çiçeği yapımı ise oldukça kolay ve basit bir şekilde yapılan modeldir. İğne oyası örnekleri arasında gelen bu oya genellikle beyaz yazma üzerinde olukça şık durmaktadır. Ya da iğne oyası namaz başörtüsü için yine bu oyayı tercih edebilirsiniz. İğne oyası havlu kenarı modelleri arasında yer alan bu tasarımı siz de çeyizlik havlular için yaparak kullanabilirsiniz.

Daha önce yayınladığım 2017 iğne işi kenar oyaları ile siz de farklı örnekleri görebilir ve plastik çatal ile iğne oyası yapımı içeren videoyu izleyebilirsiniz.

Birbirinden güzel iğne oyası yazma örnekleri için hem bu yazımızda ki galerimizi inceleyebilir hem de iğne oyaları 2017 modelleri ve yapılışı yazımıza tıklayarak burada da farklı örnekleri görebilirsiniz.

İğne oyası elti çiçeği yapımı konusunda aşağıdaki videoyu izleyerek her bölümü yavaşlatarak izleyip siz de örnekleri yapabilirsiniz.

Aşağıdaki videoda ilk olarak elti çiçeği örneğinin çiçek motifini görebilirsiniz. İkinci kısımda ise yazma kenarına nasıl dikildiğini ve eklendiğini izleyerek siz de bu örneği yapabilirsiniz.

Kırmızı ip ile yapılan bu elti çiçeği örneğine yeşil renkli yapraklarda eşlik etmektedir. Siyah tülbent oyası olarak tasarlanan bu modeli sizde farklı renklerde iğne ile yaparak yemenilere dikebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Örgü Çanta Modelleri başlıklı makalemizde kolay örgü çanta modelleri, örgü çanta örnekleri ve örgü çantalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir