İğne Oyası Marul Örneği Yapımı – Resimli Marul Motifi

İğne oyası marul örneği yapımı ile hazırladığım bu güzel örneği siz de yaparak farklı yerlerde kullanabilirsiniz. Marul örneği iğne oyası ile yapılarak tülbent, yazma, namazlık kenarlarında ya da havlu kenarı örnekleri olarak da kullanılan bir motiftir. Oldukça güzel olan bu iğne oyası örneği dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Marul motifi iğne oyası modeli kullanıldığı yerler arasında aynı zamanda ev aksesuarları da gelmektedir. Marul oyası vitrin için yapılan örneklerde, masa örtüsünün kenar kısımlarında fırfır ile beraber kullanılabilir. İğne oyası marul motifi oldukça gösterişli bir örnektir. İğne oyası karanfil çiçeği modeline de benzeyen bu örnek için gerekli bazı şeyler vardır.

İğne oyası marul örneği yapımı
İğne oyası marul örneği yapımı

Marul örneği nasıl yapılır?

Aşağıdaki resimde direk resimli marul örneği yapımı bulunmaktadır. İki farklı ip kullanılarak yapılan bu örnek motif için aynı zamanda videomuzda bulunmaktadır.

İğne işi marul örneği yapılışı için siz de iğne oyasında kullanılan özel iğne ile resimde ki gibi aşama aşama bu örneği yapabilirsiniz.

Yukarıdaki galeride tek tek örneğin resimleri yer alırken aşağıdaki videoda da yine alt yazılı anlatım ile karanfil çiçeği örneği bulunmaktadır. Kimisi bu örneğe marul motifi derken kimisi de karanfil çiçeği motifi olarak bilmektedir. İkiside aynı motifler olduğu için sizlere bu özel videoyu izleyerek aynı şekilde yapmanızı tavsiye ederim.


Bir önceki yazımız olan El Örgüsü Bluz Modelleri başlıklı makalemizde bayan bluz örnekleri, el işi bluz örnekleri ve örgü bluz modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir