Hobi Sevenlere En Kolay DIY Çalışmaları


Hobi sevenlere en kolay DIY çalışmaları sadece kendi hayal güçlerini ve aynı zamanda el becerilerini göstermeleri için hazırlanan özel bir yazıdır. Siz de kendi başınıza bir şeyler yapmak istiyorsanız ve yapılmış şeylerden örnek almak istiyorsanız kolay DIY çalışmaları ile kendi fikirlerinizi geliştirebilirsiniz. Bu çalışmalar ile kendinizi daha iyi hissedecek ve keyif alacak zamanlar geçirebileceksiniz.

DIY konulu çalışmalar için size keyifli ve birbirinden çılgın önerilerimiz bulunmaktadır.

OJE İLE ANAHTARLIK BOYAMA!

Anahtarlığı Oje İle Boyama
Anahtarlığı Oje İle Boyama

Kadınların muhakkak dolaplarında bulunan ojeleri şimdi tırnak boyama yerine farklı alanlarda kullanabiliriz. Artık yanlış anahtar seçme gibi durumları yaşamak istemiyorsanız siz de bu güzel kendin yap fikirleri arasından en beğendiğimiz bu fikri yapmanız.

Anahtar üzerini istediğiniz renkteki ojeniz ile boyayın ve diğer anahtarlarla karıştırma derdin kurtulun. Hatta üzerine bir sayı, işaret ya da harf bile koyabilirsiniz. Desenler yada tırnaklarda kullanılan süslemeler ile de anahtarlıkları süsleyebilirsiniz.

PATLAMIŞ AMPÜLDEN VAZO YAPIMI!

Ampulden vazo yapımı
Ampulden vazo yapımı

İlk olarak nasıl olur acaba diye soruyorsunuz fakat oldukça kolay olan bu pratik yöntem ile siz de çiçekleriniz solmadan ampül vazonun içerisine yerleştirebilirsiniz.

Malzemeler

Patlamış bir adet ampül
Kargaburun
Tırnak bakım seti
Çekiç

Bu malzemeler arasında ki tırnak bakım seti ve çekiç ile ampülün alt kısmında ki siyah bölümü kırın ve açın. Kargaburun ile ampülün içinde bulunan gri renkli şeridi ampülden ayırın ve alın. İçerisinde ki diğer cam malzemeyi de kırıp alın artık vazonuz hazır hemen kullanabilirs ya da içerisinden delik açarak tel geçirin bir askı vazo şeklinde de kullanabilirsiniz.

KAVONOZ İÇİNE BAHÇE YAPIN! TERARYUM

Kavanoz içine bahçe teraryum yapımı
Kavanoz içine bahçe teraryum yapımı

Son yılların popüleri olan teraryumlar ile siz de kendi bahçenizi bir kavanoz ya da cam fanus içerisinde dekoratif olarak hazırlayabilirsiniz.

Elinizde olan güzel bir vazo, biraz bahçe toprağı, biraz çakıl taşları ya da renkli taşlar, biraz yosun ve istediğiniz malzemeler ile bahçenizi hazırlayın ve içerisine de güzel bir bitki dikmeyi unutmayın.

Aşağıdaki galeri de kendin yap DIY fikirleri arasından siz de en beğendiklerinizi yapabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Birbirinden Güzel Kendin Yap Projeleri başlıklı makalemizde ev aksesuar kendin yap, kendin yap ve kendin yap fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir