Havlu Modelleri ve Havlu Kenarları

Havlu modelleri ve havlu kenarları çeyizlerin en güzel detayları arasında yer alan ev tekstil ürünleri arasında gelmektedir. Dantel havlu kenarı modelleri özel el becerisi ile tek tek tığ ile dolgular yapılarak meydana getirilmektedir. Kendi el emeğiniz ile yaparak siz de hazır havlu modelleri yerine el işi havlu kenarı modellerini kullanabilirsiniz. Tığ işi havlu kenarı modelleri arasında kenar oyaları farklı farklı türlerde yapılmaktadır. Güller, yapraklar, yazılı havlu kenarları gibi bir çok farklı seçenek yer almaktadır.

Havlu kenarı modelleri ile sizde hem çeyizlere güzel örnekler hazırlayabilir hem de yeni örnekler ile banyo ve lavaboları süsleyebilirsiniz. Misafirleriniz geldiğinde yeni yaptığınız örnekleri takarak muhteşem havlu kenarı örnekleri ile misafirlerinize ne kadar değer verdiğinizi gösterebilirsiniz.

Renkli ve işlemeli havlu modelleri satın alarak üzerinde ki renklerine uygun havlu kenarı oyaları yaparak havluya direk dikebilirsiniz. Çeyizlik havlu kenarı modelleri arasında daha çok gösterişli modeller ön plana çıkmaktadır. Sadece havlu kenarı için oyalar değil havlu üzerine dikilen şekillerde artık kullanılmaktadır. Düz bir havlu alarak üzerine simli iplerden şekilli oyalar yapabilirsiniz. Bu oyalı havlu kenarı modelleri çeyizlik olarak yakın akrabalara ve kayınvalide gibi yakınlara çeyiz bohçasında verilebilir.


Bir önceki yazımız olan 2017 Dekoratif Yastık Modelleri başlıklı makalemizde dekoratif kırlentler, dekoratif yastık modelleri ve Dekoratif yastıklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir