Evinizi Temiz Tutmak İçin 12 Parlak Fikir


Evinizi temiz tutmak için 12 parlak fikir yazımızda sizlere önerdiğimiz oldukça yarayışlı fikirler vardır. Siz de evde sürekli temizlik yapmaktan sıkıldıysanız sizlere önerdiğimiz fikirlerle evinizi temiz tutabilirsiniz. Eskimiş bir masayı tekrar eski haline getirebilir, Sararmış yastık kılıflarını beyazlatabilir, duş başlıklarında ki kireci sökebilir, kanepe üzerinde ki kirleri bir çırpıda sökebilirsiniz.

Ev temizleme yöntemleri arasında bir çok farklı ürün ve elimizin altında ki sirke gibi malzemeler kesinlikle işe yaramaktadır.

Masayı Eski Haline Getirmek İçin;

Masa üzerini yenileme
Masa üzerini yenileme

Resimde gördüğünüz gibi üzeri yıpranmış masayı eski haline getirmek için kesinlikle kullanacağınız ve kolaylıkla elde edeceğiniz malzemeler eski haline getirmeye yetecektir.

Sirke yarım su bardağı ve yarım su bardağı zeytinyağı

Yukarıdaki malzemeleri karıştırın ve masanın üzerine bir sünger yardımı ile sürün. Bu sayede masanın üzerinde ki tüm çizikler ve aşınmış bölgeler ilk gün ki gibi tertemiz olacak ve ahşap masanız istediğiniz gibi parlayacaktır.

Sararmış Yastık Kılıfları İçin;

Sararmış yastık kılıfları
Sararmış yastık kılıfları

Eğer yastık kılıflarınız sararmışsa ve bir türlü sarı renginden kurtulamıyorsanız işte size altın değerinde bir öneri.

Öncelikle kullandığınız bir deterjandan 1 kap kadar yeterli olacaktır. Aynı şekilde 1 kap kadar bulaşık deterjanı, 1 kap beyazlatıcı, yarım kap kadar ise boraks ve biraz kaynar su gerekli olacaktır.

Sararmış yastık kılıfları için bu malzemeleri karıştırın ve içerisinde bir süre bekletin ve yıkayarak asın siz de farkı göreceksiniz.


Bir önceki yazımız olan Birbirinden Güzel Kendin Yap Projeleri başlıklı makalemizde ev aksesuar kendin yap, kendin yap ve kendin yap fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir