Ev Dekorasyonunda Dantel Modelleri

Ev dekorasyonunda dantel modelleri eski dönemlere göre biraz modasını kaybetse de şimdilerde ise bu tarz dantel modelleri evinize farklı ve etnik bir hava getirmektedir. Tek tek eller ile dokunan ve örülen dantel örgü modelleri evinize süs olarak gerekli dekorasyonu sağlayacaktır. Aynı zamanda el örgüsü dantel modelleri vitrin, masa, kırlent, minder, yastık ya da süs eşyalarını süslemek için kullanılabilir.

Özellikle gelin çeyizleri için kullanılan dantel oda takımları peçete ve masa örtüsü gibi tasarımlardan oluşmaktadır. Gelin çeyizleri için özel olarak dizayn edilen örgü dantel takımları özellikle evlerde dekoratif amaçlı olarak sıklıkla tercih edilmekte. Kullanım yerleri olarak daha eskiden tüplü televizyonlar daha yaygın olduğu için onların üzerinde kesinlikle bir dantel örgü görmek mümkündü fakat şimdilerde tv ünitesi tasarlanarak bu eşyalar üzerinde danteller sergilenmeye başlandı.

Dantel peçete örnekleri içerisinde hem tığ işi ile yapılan modeller hem de iğne oyası peçete modelleri bulunmaktadır. Farklı motifler bir araya getirilerek güzel bir dantel masa örtüsü tasarımı ortaya çıkarılabilir. Ya da orta sehpa için dantel örtüler özel olarak tasarlanabilir. Dekoratif dantel modelleri için bu harika tasarımları incelemelisiniz.


Bir önceki yazımız olan Oturma Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde dekoratif oturma odası, oturma odası dekorasyon modelleri ve oturma odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir