Eski Mutfak Gereçleri İle Geri Dönüşüm Fikirleri

Eski mutfak gereçleri ile geri dönüşüm fikirleri yazımızı el işi ile ilgilenen ve bu konuda merakı olan kullanıcılar için hazırladık. Siz de çekmecelerinizi karıştırarak eski bir çok mutfak eşyası bulabilir ve bunları geri dönüşüm için kullanabilirsiniz. Örneğin; eski kaşıktan duvar askısı yaparak mutfakta ya da diğer odalarda askı şeklinde bu dekoratif ürünü kullanabilirsiniz.

Eski eşyalardan geri dönüşüm yaparken özellikle miladı dolan ve artık eskiyen kek kalıplarını dahi kullanabilirsiniz. Siz de galerimizde yer alan ürünleri beğendiyseniz bu tür oldukça eski eşyaları antikacıları dolaşarak bulabilirsiniz. Sadece biraz zaman harcamak ve emek vermek gerekmektedir. Özellikle eski kepçeden mumluk yapımı için eskimiş metal kepçeleri kullanabilirsiniz.

Eski porselenden mumluk yapımı özellikle benim en çok beğendiğim geri dönüşümdür. Kırılan kahve fincan takımlarını değerlendirmek için fincan içerisine hazır satın aldığınız mumu koyup eritebilir ve mumluk yapabilirsiniz. Teraryum fikirleri olarak farklı manzaraları eski bir fanus ya da farklı objeler içerisinde deneyebilirsiniz.

İsterseniz dolabınızda yer işgal eden cam kavanozlar geri dönüşüm için duvara asılan saksı şeklinde değerlendirebilirsiniz. Daha sayabileceğimiz oldukça fazla el yapımı geri dönüşüm ürünleri bulunmaktadır. Çırpma telinden mumluk yapabilir ya da çatal bıçaktan rüzgar çanı yaparak ve dekora boncukları ekleyerek bahçenize renk getirebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan 2017 İğne İşi Kenar Oyaları başlıklı makalemizde iğne işi kenar oyaları, iğne oyaları ve iğne oyası modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir