En Yeni Etamin İşi Seccade Modelleri

En yeni etamin işi seccade modelleri ile siz de namazlıkları desen desen ve renk renk süsleyebilirsiniz. En güzel ve en yeni desenlerden oluşan galerimizde etamin işi namazlık örnekleri olarak bir çok model görebilirsiniz.

Etamin işlemeli seccade örnekleri özellikle Ramazan ayının yaklaştığı bu mübarek günlerde daha çok gelen misafirler için kullanılmaktadır. Temizlik özellikle de misafirperverliğin olması gereken bu aylarda sevdiklerinize özel hediyelikler yapabilirsiniz. Gelen misafirlere ya da yakınlarınıza işlemeli seccade modelleri yapılarak hediye edilebilir. Her gün 5 vakit olarak kıldığımız namazlarımızı bu güzel desenli seccadelerde kılabiliriz.

Çarpı işi etamin örneği olarak yapılan bu tarz örnekler seccadeler üzerinde havlularda, yatak örtülerinde, gelin bohçası süslemelerinde kullanılmaktadır. Etamin seccade işlemeli örnekler arasından siz de beğendiğinizi yapmak istiyorsanız öncelikle etamin işi kumaşı olarak delikli bir kumaş almalısınız daha sonra örneği yapacağınız bölümü kasnağa geçirerek etamin işlemeli seccade modelini yapmaya başlayabilirsiniz. Tabiki alt kısmına da daha sonra bir astar geçirmeniz gerekmektedir. Oldukça zevkli bir iş olan kanaviçe işlemeli seccadeler çeyiz hazırlığında daha çok yapılmaktadır.

Etamin seccade işlemesi örneği olarak siz de aşağıdaki galerimizden beğendiğiniz örnekleri baz alarak hemen işlemeyi yapmaya başlayabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan 2017 Havlu Kenarı Örnekleri başlıklı makalemizde havlu kenarı modelleri, havlu kenarı örnekleri ve havlu kenarı yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Aramalar
basit iğne ardı seccade ve bohça yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir