En Yaratıcı Saksı Modelleri

En yaratıcı saksı modelleri ile siz de balkonları, terasları ve bahçelerinizi süsleyebilirsiniz. Kolay ve basit bir şekilde yapacağınız dekoratif saksı modelleri evinize hoş bir hava katacak.

Yaratıcı saksı modelleri ile geri dönüşüm sağlayacak ve kendinize hobi edinerek ektiğiniz çiçekler ile uğraşacak ve onlara ilgi göstererek zamanı güzel bir şekilde geçirebileceksiniz. Kendin yap saksı fikirleri içerisinde siz de ister eski ayakkabılardan, pet şişelerden, boya kutularından isterseniz de oyuncak gibi malzemelerden yararlanarak bu harika saksı modellerini yapabileceksiniz.

Örneğin; mutfak eşyası olan süzgeçler eskidi ve yenisini alacaksanız kesinlikle eskisini atmayın! Süzgeçten saksı yapımı ile siz de harika bir dekoratif süzgeç ile saksı yapabilirsiniz. Aşağıdaki resimde bu saksı modelinin örneğini bulabilirsiniz. Süzgecin kenarına zincir takarak ya da bir ip geçirerek bahçenize ya da balkonunuza asabilirsiniz.

Çizme ve eski ayakkabılardan saksı modeli yaparak siz de renk renk bu çizmeleri boyayıp  bahçe duvarına asabilirsiniz.

Eski avizeden saksı yapımı ile farklı bir dizayn örneği yapabilir ya da saksı üzerine ahşaptan ya da satın aldığınız boncuklardan, keçelerden ve diğer malzemelerden şekiller yaparak evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Genç Odaları Renk Seçimi İçin 12 Farklı Fikir başlıklı makalemizde dekoratif genç odası, genç odaları renkleri ve genç odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir