En Harika Motifler ve Örnekleri

En harika motifler ve örnekleri yazımızda hanımların en çok beğendiği ve özenle yapmak istediği motiflerden bir derleme yaptık ve galerimize ekledik. Görsellik olarak harika duran bu motif modelleri ile siz de harika örnekler çıkarabilir ve kumaşları bu dantel motifler ile süsleyebilirsiniz.

Dantel modelleri içerisinde o kadar sınırsız bir dünya var ki emin olun siz de bu örgü motif çeşitleri gördüğünüzde şaşıracaksınız. Örgü motif modelleri arasında yazmalar için yapılan motifli örnekler, çarşaf kenarı motifleri, masa örtüsü motifleri, kıyafetler üzerinde kullanılan motifler ve daha fazlası…

Örgü motif yapılışı konusunda ise galeride yer alan örneklerden çıktı alarak sizde bu motifleri el işçiliğiniz ile yapabilirsiniz. Bu kadar hoş ve güzel motifleri örmek için siz de hobi saati yapabilir ve günün belli bir kısmında bu örnekleri yaparak hem psikolojik olarak rahatlayabilir hem de yaptığınız ürünler bittiğinde keyifler onları kullanabilirsiniz.

Hanımlar arasında sıklıkla yapılan bu örneklerin ana teması ise zincir motifler olarak oluşmaktadır. Zincir ile yapılan tığ işi motifler bir çok dantel örnekleri süsler. Aynı zamanda iğne oyası motifler olarak da ayrı bir dantel örnekleri yer almaktadır. Bu harika örnekleri görmek için galerimizi inceleyin.


Bir önceki yazımız olan Örgü Altıgen Motifi Yapımı - Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri başlıklı makalemizde altıgen motif, altıgen motif yapılışı ve bebek örgü battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir