En Güzel Kahve Takımları

En güzel kahve takımları arasında her yudumda içinize keyif veren ve sevdiklerinizle sohbet ederken size eşlik eden birbirinden farklı tasarımlar yer almaktadır. Herkesin beğenisine, hayaline ve tasarımına uyan bu kahve fincan takımları eminim sizinde hoşunuza gidecek.

Sadece kahve içmek için değil aynı zamanda sunum yaparken nasıl içtiğinizde önem kazanmaktadır. Biliyorsunuz ki hoş sohbet ile içilen kahvelerin Türk örf ve adetlerinde kırk yıl hatırı vardır! denilmektedir. Siz de sevdiğiniz dostlarınız ve aileniz ile güzel sunum eşliğinde kahvenizi yudumlayabilir ve yıllar geçtikçe o anı hatırlayarak geçmişi yaad edebilirsiniz.

Özellikle vitrinleri süslemek içinde kullanılan fincan takımları özel misafirler geldiğinde oradan çıkarılarak özel kahve ikramı yapılmaktadır. Kahve fincanı satın alırken de bazı noktalara dikkat etmelisiniz.

Kahve fincan takımı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Şuan piyasada o kadar farklı desenlere ve renklere sahip kahve fincan modelleri mevcut ki seçim yapma konusunda insan biraz kararsız kalabilmektedir. Siz de kahve fincanı seçerken kesinlikle renk ve desenlerine dikkat etmelisiniz. Eğer mutfağınız spor bir tarzda döşeli ise ona uygun kahve fincan modelleri tercih edilmelidir. Klasik tarzda ise o zaman daha klasik modeller satın alınmalıdır.

Fincan takımı modelleri genel olarak ya 2 kişilik olarak satılmaktadır veya 4 ya da 6 kişilik şeklinde olmaktadır. Siz de evinize gelen misafir durumuna göre tercih yapabilir ya da eşiniz ile başbaşa kahve keyfine özel ikili takımları satın alabilirsiniz.

Kahve fincanı trendleri arasında özellikle üzeri işlemeli ve modern tarzdaki fincanlar öncelikli tercih olmaktadır. Aynı zamanda yanına çikolata ya da kurabiye gibi ikramlıkları koyabilmek için fincan tabağı da ona göre dizayn edilmiştir.


Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Avize Modelleri başlıklı makalemizde avize dekorasyonu, avize modelleri ve dekoratif avize modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir