El Örgüsü Kışlık Bebek Yelek Örnekleri


El örgüsü kışlık bebek yelek örnekleri ile siz de kış aylarında bebeklerinizi sıcacık tutacak ve onları hastalıklara karşı koruyacaksınız. Tığ işi ve şiş ile yapılan örgü bebek yelekleri bu yıl da en hoş tasarımları ile gözleri doldurmaktadır.

Siz anne adayları için seçtiğimiz en özel modellerde ki bebek yelek örnekleri aşağıdaki galerimizde yer almaktadır. Bebek örgüleri yaparken öncelikle aldığınız ipin bebeklerin cildini tahriş etmeyecek malzemelerden üretilmesi gerekmektedir. Özel olarak bebek yünlerinden satın alabilirsiniz. Renk olarak ise henüz bebeğin cinsiyetini bilmiyorsanız hem kız hem de erkek bebeklerin kullanabileceği sarı, kırmızı ya da beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Mavi ve pembe renkler ise bebeğinizin cinsiyeti belli olduktan sonra kullanacağınız iplik seçimleri arasında olabilir.

Bebek örgü yelek modelleri el ile yapılan ve emek isteyen bir iş olduğu için sabır ve zaman gereklidir. Henüz bebekler doğmadan yapılmaya başlanan örgü bebek yelekleri bebek doğduktan sonrada kış aylarında rahat etmesi için anneanneler ve babanneler tarafından sıklıkla örülmektedir.

Yakalı bebek yelek örneği
Yakalı bebek yelek örneği

Yukarıdaki süslü bebek yeleği şiş ile kolay bir örnekten yapılmış uçları ve yakası ise tığ işi motifler ile süslenmiştir.

Üç düğmeli pembe bebek yeleği
Üç düğmeli pembe bebek yeleği

Buradaki örnekte ters ve düz şiş örgüsü modelleri ile ortaya çıkmıştır. Üzerinde tığ işi ile yapılmış çiğdem çiçekleri bulunmaktadır.

Tığ işi örgü bebek yelek modeli
Tığ işi örgü bebek yelek modeli

Pespembe renklerde ki bu kız bebek yelek örneği tığ ile yapılmış motiflerden oluşmaktadır. Çok şık olan bu ürünü bebeklerinize üşümemesi için her daim giydirebilirsiniz.

Süslü örgü bebek yeleği
Süslü örgü bebek yeleği

Kısa kollu bebek yeleği çok şık modeli ve hoş renkleri ile hemen dikkat çekmektedir. Siz de kız çocuklarına örgü etek ya da elbiseler ile bu yeleği giydirebilirsiniz.

Şiş işi iki renkli bebek yelek modeli
Şiş işi iki renkli bebek yelek modeli
Ponponlu bebek yelek örneği
Ponponlu bebek yelek örneği
Erkek bebek yakalı motifli yelek örneği
Erkek bebek yakalı motifli yelek örneği
Çiçekli kız bebek yelek örneği
Çiçekli kız bebek yelek örneği

Yukarıda bulunan tüm yelek örnekleri sizler için özel olarak hazırlanmıştır. En beğendiğiniz motifi ve örneği siz de bebeklerinize ve biraz daha büyütürek çocuklarınıza örebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Örgü Altıgen Motifi Yapımı - Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri başlıklı makalemizde altıgen motif, altıgen motif yapılışı ve bebek örgü battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir