El Örgüsü Dantel Yatak Örtüsü Modelleri

El örgüsü dantel yatak örtüsü modelleri çeyizlik eşyalar arasında oldukça moda olarak kullanılmaktadır. Hazır modeller çıksa da el işi örgü yatak örtüleri halen değerini korumakta. Çeyiz hazırlayan genç kızlar ve anneler yatak odası dekorasyonu için en özel ve şık tasarımlar arasında yer alan örgü yatak örtüsü modellerini yapabilir.

Genellikle tığ işi yatak örtüsü olarak ortaya çıkarılan bu dantel modelleri farklı motiflerin birleştirilmesi ile oluşturulmaktadır. İstenilen bu kumaş tercih edilerek pike takımı olarak da sarılan bu örtüler yatağınızı süslemek için ideal. Dantel yatak örtüsü takımları sabah yataktan kalktıktan sonra üzerine serilerek hem dekoratif hem de toplu bir görünüm oluşturmaktadır.

El işi yatak örtüsü modelleri tığ işi ile tek tek örülerek yapıldığı için ve boyutları da oldukça büyük olduğu için çok önemlidir. Şişle yatak örtüsü modeli de farklı bir dizayn olarak yapılabilir. Motifler ayrı ayrı büyük numaralı şiş ile örüldükten sonra birbirine dikilerek birleştirilir. Bu modellerin farklı dizaynlarını ise galerimizden görebilirsiniz.

Dantel yatak örtüleri odanızın ambiansını bir anda değiştirerek ortaya şık bir görünüm çıkaracaktır. Siz de odanızda hem moda hem de otantik tarzı tercih ediyorsanız bu güzel el işi dantel yatak örtüleri tam da size göre. Dantel yatak örtüsü örneği için resimleri inceleyerek siz de hemen el işine başlayabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Ev Dekorasyonunda Dantel Modelleri başlıklı makalemizde dantel aksesuar, dantel çeşitleri ve dantel modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir