Dekoratif Şömineli Oturma Odası Modelleri

Dekoratif şömineli oturma odası modelleri bizleri hem ruhen hem de fizik olarak etkileyen dekorasyon fikirleri arasında gelmektedir. Oturma odası rengi, desenleri ve şekilleri nasıl olursa olsun öncelikle tüm bu detayların birbiri ile uyum sağlaması göz önüne alınmalıdır. Dekorasyon sürekli değişen bir durum olmadığı için doğru karar vermeli ve iyi düşünerek eşya seçimleri yapılmalıdır. Yoksa her 6 ayda bir eşya değişimi mümkün olmadığından yanlış kararlar kötü bir dekora sebep olabilmektedir.

Dekoratif oturma odası modelleri arasında siz de şık ve modern çizgilere sahip şömineleri kullanabilirsiniz. Salon ya da oturma odası dekoru için tercih edilen şömineler elektrikle çalıştığı gibi odun yakılarak kullanılan modelleri de mevcuttur. Siz de odanıza ve kullanımınıza en uygun tasarımlı şömine modelini tercih ederek odanıza empoze edebilirsiniz. Genellikle köşelerde ya da tam duvarın orta kısmında kullanılan şömineler farklı malzemeler ile dekore edilmektedir.

Eski yıllarda şömineler ve ev içerisinde ki ocaklar hem yemek yapımı hem de ısınmak için kullanılırken şimdilerde şömineler sadece dekoratif bir görünüm olarak tercih edilmektedir. Sizde şömineli oturma odası dekoru için fikirler arıyorsanız sizlere önereceğimiz elektrikli, led ve şömine görünümlü bazı mobilyaları aşağıdaki örneklerimizde bulabilirsiniz. Ayrıca şömine üzerinde çeşitli ev aksesuarlarını ya da duvar tablolarını da bu alanda sergileyerek dekorasyonu tam anlamıyla tamamlayabilirsiniz.

Elektrikli şömine modeli
Elektrikli şömine modeli

Elektrik ile çalışan bu şömine modelini siz de resimde ki gibi duvarınızda konumlandırın ve oturma odasına modern bir hava katın!

En güzel dekoratif şömine modeli
En güzel dekoratif şömine modeli

Klasik ayna çerçevesi, cam objeler ve iki tarafında ki kitaplık ile harika bir görünüm sergileyen bu şömine modeli dekoratif bir tasarıma sahiptir. Beyaz renkli ve dekoratif bir şömine modeli istiyorsanız işte aradığınız model bu!

Modern oturma odası şömine modelleri
Modern oturma odası şömine modelleri

Modern havası ile oturma odası dekorunda eşsiz bir görünüm sağlayan bu şahane şömine modeli tam bir tarzdır. Evinizin havasını modern tasarımlar ile süslemek istiyorsanız işte aradığınız model.

Şömineli oturma odası dekoru
Şömineli oturma odası dekoru

Bu harika oda dekorunda sarı ve beyaz renkler hakimdir. Siz de retro tarzı bu şahane modern mobilyalar ile birleştirerek böyle şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Taş şömineli ahşap oturma odası dekoru
Taş şömineli ahşap oturma odası dekoru

Taş şömineli ahşap ev dekoru için tam da bu salona yakışacak bir şömine modeli tercih edilmiştir. Sevdiklerinizle beraber keyifli ve sıcacık bir sohbet aynı zamanda da göze hitap eden bu şömine ile siz de keyfinize keyif katabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Hediyelik Eşyalar Burada! başlıklı makalemizde hediyelik eşya, kupa bardak ve mum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir