Dekoratif Chester Koltuk Kanepe Modelleri – Chesterfield Koltuklar

Dekoratif chester koltuk kanepe modelleri hiçbir zaman eskimeyen ve hep yerini koruyan yıllara meydan okumuş bir tasarımdır. Yıllarca bu kanepe ve koltukları kullansanız da bunların modası kesinlikle geçmeyecek ve hatta yıllandıkça daha değerli hale gelecektir.

Chester koltuk modelleri denilince aklınıza ne geliyor? Diye sorsak eminim hepiniz kapitone der!

Kesinlikle doğru♥

İngiltere’de üretilen gerçek ismi ile Chesterfield koltuklar günümüzde ülkemizde de ev dekorasyonu ve ofis dekorasyonu içinde tercih edilmektedir. Ofis chester koltuk modelleri genellikle deri kaplama olarak tercih edilirken, salon için chester koltuk modelleri ise daha çok yumuşak ve kadifemsi kumaştan tercih edilmektedir. Yaklaşık olarak 200 yıldır hayatımızda ve bizden önce ki nesillerin hayatında yer alan bu Chester koltuk kanepe modelleri eminim birkaç yüzyıl daha var olacak!

Chester koltuk örnekleri ilk zamanlarda renk olarak yeşil, kırmızı ve kahverengi olarak üretilirken aynı zamanda da kumaş olarak deri tercih edilmekteydi. Şimdilerde ise farklı bir çok kumaşın yaygınlaşması ile her farklı türde ve renkte bulabilmemiz mümkün.

Dekoratif chester koltuk modelleri içerisinde siz de modern, vintage, retro ve avangard tarzlardan birini satın alarak evinizde kullanabilirsiniz. Bence chester koltuk takımları yerine farklı kombinasyonlar yaparak ortamı kasvetleştirecek ve ağırlaştıracak etkilerden kurtulabilirsiniz. Yani tek bir chester kanepe modeli kullanarak yanına örneğin berjer olarak canlı ve dinamik bir tasarım yerleştirirseniz emin olun odanız harika bir görünüme kavuşacaktır.


Bir önceki yazımız olan Bahçe Dekor : Oturma Grupları ve Bahçe Mobilyaları başlıklı makalemizde bahçe köşe takımları, bahçe mobilya setleri ve bahçe mobilyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir